Ogłoszenia - uroczystość Wniebowstąpienia pańskiego - 28 maja 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
28 maja 2017

1.Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na renowację witraża. Również słowa podziękowania rodzicom dzieci I Komunijnych i młodzieży bierzmowanej za dar serca na ten cel.

2.W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony N. Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o g. 17.30 - nabożeństwo czerwcowe.

3.Przed nami I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej – stacja dziecięca. Zapraszamy wszystkie dzieci na specjalny program ewangelizacyjny min. na telemost z misjonarzami z innych kontynentów. Rozpoczęcie o g. 9.45 w naszej katedrze. Następnie dzieci z innych kościołów przejdą procesyjnie z Figura Pani Fatimskiej na wspólna Mszę św. o g. 12.00, która będzie transmitowana przez TV Trwam. Dzieci z naszej parafii będą reprezentować kontynent Afrykański, dlatego nasza prośba, aby ubrały się w miarę możliwość w kolor zielony. Serdecznie zapraszamy również rodziców i dorosłych ze swoimi dziećmi.

4.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; spowiedź dzieci o g. 16.30. Na Mszy św. o g. 18.00Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań, o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej w I sobotę miesiąca- nabożeństwo ku czci Niepokalanego Sercu Maryi o g. 7.00.

Wieczorem zapraszamyna Noc Fatimską w tym Jubileuszowym roku 100-lecia Objawień Maryjnych. Rozpoczęcie różańcem fatimskim o g. 19.00; po Mszy św. wyruszy procesja z Figurą Pani Fatimskiej do parafii Serca Jezusowego, gdzie rozpocznie się czas Nawiedzenia tej parafii; przynosimy ze sobą lampiony. Niech to nasze rozmodlenie będzie czuwaniem przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Sławomir Woronowicz; pomódlmy się o spokój jego duszy. Wieczny odpoczynek…