Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela wielkanocna 14 maja 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCY
14 maja 2017

1.W dniu wczorajszym rozpoczęła się peregrynacja figury M.B. Fatimskiej z naszej katedry, po poszczególnych parafiach naszego miasta. Niech ten czas Jubileuszowego Nawiedzenia przyniesie na nowo odczytanie wezwania orędzia fatimskiego do pokuty, nawrócenia i modlitwy różańcowej.

2.Dzisiaj ofiary do tzw. puszek na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych oraz na powstający klasztor. W imieniu wspólnoty Sióstr składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o g. 17.30.

4.Przed nami uroczystość I Komunii św.; za tydzień w niedzielę o g. 12.15. Spowiedź dzieci ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa i najbliższych w piątek 19 maja o g. 16.00.

5.W najbliższą sobotę 20 maja będziemy przeżywać w raz z całym seminarium uroczystość święceń kapłańskich o g. 10.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji przyszłych neoprezbiterów, jak również o powołania kapłańskie.

6.Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy w tym tyg: Ś.P. + Jana Krasnosielskiego; +Jadwigę Derdzińską; +Jarosława Kurzynowskiego pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.