English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - II dzień Wielkiej Nocy 17 kwietnia 2017 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
17 kwietnia 2017

 

1.Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa. W Oktawie Wielkanocy- w najbliższy piątek nie obowiązuje nas post.

 

2.W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na osiedlu Konieczki trwa nowenna przed niedzielną uroczystością Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia czuwanie modlitewne poszczególnych wspólnot i grup (informacje na plakatach przedsionku Kościoła). W sobotę spotkanie Dzieła Nieustannej Nowenny od g. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

 

3.Przyszła niedziela, przypadająca 23 kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o g. 15.00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. św. Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego”. Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00; w każdy czwartek Masza św. o g. 15.30.

 

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś28
Wczoraj84
W Tygodniu28
W Miesiacu805
Wszystkie55709