Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela męki Pańskiej - Palmowa - 09.kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA - 9 kwietnia 2017

1.Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień, wchodząc bezpośrednio w przeżywania tajemnicy największych świat chrześcijaństwa jakim jest Triduum Paschalne. Gorzkie Żale o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

2.Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako ŚDM. Wspominając ubiegłoroczne ŚDM w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa – msza św. z udziałem młodzieży dzisiaj o g. 14.00.

3.10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat - katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Msza św. o g. 18.00, zapraszamy poczty sztandarowe, po mszy św. złożenie kwiatów i modlitwa przy pomniku Golgoty Wschodu na Pl. Katedralnym.

4.W Wielki Czwartek – o g. 10.00 - Msza św. Krzyżma z udziałem całego duchowieństwa naszej diecezji i LSO. Wieczorem o g. 18.00 celebrowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sak. Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą i adoracja do g. 22.00.

3.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia – modlitwa brewiarzowa prowadzona przez alumnów WSD. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. O g. 18.00 – zapraszamy na śpiew wszystkich części Gorzkich Żali. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o g. 19.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 23.00.

4.Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia – modlitwa brewiarzowa. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymać się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od g. 10.00 co godzinę do g. 16.00.

5.W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najważniejsza w ciągu roku liturgia kościoła oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna rozpocznie się o g. 20.00, przynosimy ze sobą świece. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Oznajmimy całemu światu, że Chrystusa rzeczywiście Zmartwychwstał. Wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, a także dzieci zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Uroczysta msza św. w Niedziele Zmartwychwstania o g. 6.00 z procesją eucharystyczną,  następnie msze św. jak w każdą niedzielę. Szczegółowy plan na stronie internetowej i na plakatach w przedsionku kościoła.

6.Zachęcamy do nabycia świec Paschałków na stół wielkanocny, a także nowego nr Martyrii

7.Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności w tym tyg. : Ś.P. + Krzysztofa Szmuksta

W Miesiacu1909