English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela WP 02.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
2 kwietnia 2017

 

1.Przeżyliśmy rekolekcje wielkopostne, czas nawrócenia i umocnienia naszej wiary. Trwajmy w łasce Pana starając się dobrze przygotować do Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy dyrekcjom szkół (szkoły podstawowej i gimnazjum) i wszystkim nauczycielom za troskę o dzieci i młodzież w przeżyciu czasu rekolekcji.

 

2.Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

 

3.Jak co roku zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w najbliższy piątek – rozpoczęcie o g. 19.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Niech to nabożeństwo stanie się wyrazem naszej głębokiej wiary i umiłowania Krzyża. Nasza parafia niesie krzyż przy VII stacji. Również w piątek w naszej katedrze nabożeństwa Drogi Krzyżowej o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.15 dla dorosłych. Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale na g. 17.15. Postarajmy się wziąć udział w tych nabożeństwach pasyjnych. W sobotę 8 kwietnia o godz. 20.00 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku odbędzie Plenerowe Misterium Męki Pańskiej. Organizowany jest wyjazd – zapisy w zakrystii.

 

4.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek odwiedzimy chorych w ich domach. Wieczorem Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

 

5.Za tydzień – Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Poświęcenie palm na każdej mszy św. O g. 11.00 – konkurs palm wykonanych przez dzieci. O g. 14.00 msza św. pod przewodnictwem J. E. ks. bp Jerzego i procesja wokół kościoła. Od wielu lat ta niedziela jest Dniem Młodzieży – serdecznie zapraszamy młodzież z palmami. Liczymy na obecność szczególnie młodzieży bierzmowanej.

 

6.Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece świąteczne Paschałki w cenie 6 zł.

 

7.W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Zofię Karwacką; + Edmunda Baranowskiego; + Sylwię Godlewską – pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś28
Wczoraj84
W Tygodniu28
W Miesiacu805
Wszystkie55709