Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu - 19 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               19 marca 2017

1.W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj Gorzkie Żale o g. 17.15; w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30; dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15.

2.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 8.30 spotkanie bierzmowanych. Prosimy, aby na to spotkanie dostarczyć brakujące metryki chrztu św. i kartki z imionami do bierzmowania oraz świadków bierzmowania.

3.Oddział KSMu działający przy naszej parafii za tydzień rozpocznie sprzedaż kart wielkanocnych. Zachęcamy do ich nabycia i wsparcia inicjatyw młodzieży. Również KSM, zaprasza młodzież i tych którzy czują taką potrzebę do pomocy w przygotowaniu programu artystyczno-modlitewnego, w którym będziemy mogli uczestniczyć w Niedzielę Palmową. Zapraszamy śpiewające i grające osoby. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek o g. 18:45 w sali za kurią. Wszelkie informacje u ks. Adriana i dk. Daniela.

4.Jutro będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa – Opiekuna Świętej Rodziny, Patrona kościoła Powszechnego przeniesioną na dzień jutrzejszy z racji dzisiejszej niedzieli WP.

5.Od następnej niedzieli 26 marca – rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi Ojciec Franciszkanin z Kalisza. Otoczmy to dzieło modlitwą, prosząc w intencjach rekolekcjonisty, spowiedników i wszystkich uczestniczących w rekolekcjach. Cały program rekolekcji znajdziemy w gablotce parafialnej, na specjalnym plakacie oraz  na serwisie internetowym parafii. Serdecznie zapraszamy.

6.W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to szczególna data dla naszego kościoła katedralnego i całej diecezji. Na Mszy św. o g. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat istnienia diecezji. Głównym gościem naszych uroczystości, który wygłosi okolicznościowa homilie, będzie pierwszy bp diecezji ks. arcybp Wojciech Zięba. Serdecznie zapraszamy. Natomiast na Mszy św. o g. 18.00 będziemy mogli podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego. Wieczorem o g. 19.00 odbędzie się okolicznościowy koncert słowno - muzyczny wykonaniu aktora Jerzego Zelnika spektakl - Ostatnie siedem słów Chrystusa. Serdecznie zapraszamy.

7.Z naszej wspólnoty w tym tyg. pożegnaliśmy: Ś.P. + Jarosław Śliwiński pomódlmy się o spokój jego duszy.