English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkopostna 12.03.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2017

 

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie otaczamy szczególną modlitwą dzieła misyjne Kościoła, a szczególnie blisko 2040 misjonarzy z Polski, którzy pracują w 97 krajach świata. Poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są świadkami miłosierdzia Kościoła, będącsolidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. Przy wyjściu możemy wesprzeć dzieło misyjne składając ofiary do tzw. puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. ( Komunikat Przewodniczącego Komisji EP ds. Misji)

 

2.Znajdźmy czas, by uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość. Zapraszamy na Gorzkie Żale – dziś o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym; w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o
g. 16.30; dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15.

 

3.Wielkim dziełem okresu Wielkiego Postu są czyny miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Akcja Katolicka przy naszej parafii proponuje akcję wielkopostną poprzez nasze postanowienia. Trzy filary pomocy dla chorych w naszej parafii, czyli: deklaracja modlitwy za chorych; deklaracja ofiarowania cierpienia i problemów dnia codziennego, a zarazem jałmużna – ofiara na pomoc dla chorych (można je wrzucać do skarbony ustawionej przy ołtarzu M.B.). Przez cały Wielki Post możemy podjąć się tego dzieła, poprzez które stajemy się wrażliwi na drugiego człowieka dotkniętego Krzyżem cierpienia i choroby.

 

4.W najnowszym nr Martyri, będziemy mogli  przeczytać ciekawe artykuły do których serdecznie zachęcamy. Relacja pobytu ks. bp Jerzego w Afryce, a także najważniejsze wydarzenia z życia kościoła diecezjalnego w zbliżająca się - 25 rocznice powstania diecezji.

 

5. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy w tym tyg.: Ś.P. +Zbigniewa Dziękiewicza i + Mirosława Szczęsnego; pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś28
Wczoraj84
W Tygodniu28
W Miesiacu805
Wszystkie55709