Ogłoszenia duszpasterskie na I niedziele Wielkiego Postu - 05 marca 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5 marca 2017

1.Na okres Wielkiego Postu został skierowany do naszej parafii ks. dk Daniel Kowalski, którego serdecznie witamy i życzymy, aby praktyka duszpasterska umocniła Go w powołaniu w tym ostatnim etapie przygotowania do sakramentu kapłaństwa.

2.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje witraża 3 140 zł. W imieniu wspólnoty WSD, wyrażamy serdeczne podziękowanie za dzisiejszy ofiary na ten cel. W przyszłą – II niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy
Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

3.Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki o g. 16.30 z udziałem dzieci, a o g. 17.15 z udziałem dorosłych i młodzieży celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci przygotowujące się do I Komunii św., młodzież, szczególnie bierzmowaną i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4.Rekolekcje wiekopostne rozpoczną się w naszej parafii w IV niedziele Wielkiego Postu –
 - 26 marca.

5.Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają młodzież naszej parafii na wielkopostny dzień skupienia. 11 marca o g. 12.00 w "Tęczowym Domu" Więcej informacji u ks. Adriana,

6.Schola młodzieżowa rozpoczynająca swoją działalność w naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania sie w posługę muzyczną, by swoimi talentami upiększać liturgie. Spotkania w każdy poniedziałek o g. 18.00 w salce parafialnej.

7.W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: Ś.P. + Janina Zejer, + Mieczysław Broniszewski, pomódlmy się o spokój ich duszy.

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem.