English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą 26 lutego 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VIIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       
26 lutego 2017

 

1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na renowacje witraża. Za tydzień taca na WSD.

 

2.Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do modlitwy w tych intencjach oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa z prośbą o uwolnienie od tego nałogu naszych bliskich czy znajomych.

 

3.1 marca - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak pokuty o g. 7.00; 12.00; 16.30 – z udziałem dzieci (I Komunijne) i o g. 18.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Wielkanocnych.
1 marca to Narodowy dzień Pamięci „Żołnierzy Wykletych”, w tym dniu będziemy pamiętać o bohaterach minionego czasu szczególnie na Mszy św. o g. 12.00 pod przewodnictwem ks. bp ordynariusza i na wieczornej Eucharystii, na którą zapraszamy poczty sztandarowe.

 

4.W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

 

5.W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci o
g. 16.30, ( dzieci otrzymają wyklejanki wielkopostne za systematyczne uczestnictwo – szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne) również dla dzieci spowiedź pierwszopiątkowa; dorosłych i młodzieży zapraszamy o g. 17.15.  W niedziele Gorzkie Żaleo g. 17.15 wraz z kazaniem pasyjnym.

 

6.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek dzień Eucharystii-Msza św. o g. 15.30. W I piątek odwiedzimy chorych w ich domach. W I sobotę będziemy prosić Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami, szczególnie w tym roku 100-lecia objawię fatimskich, przeżywając nabożeństwo I sobót miesiąca.

 

7.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: S.P. + Ryszarda Nartowicza, +Witolda Wesołowskiego i + Władysławę Jodel pomódlmy się o spokój ich duszy.

 

 

 

W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

 

W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś19
Wczoraj42
W Tygodniu61
W Miesiacu701
Wszystkie60937