English German Italian Polish Russian

Ogloszenia duszpasterskie na VII niedziele zwykła 19 lutego 17 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU      
19 lutego 2017

 

 

1.Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 

2.Konferencja Episkopatu Polski, na apel Papieża Franciszka o przyjęciu rodzin syryjskich przez parafie, kieruje prośbę objęcia sześciomiesięczną pomocą finansową jednej rodziny w Syrii w ramach programu „Rodzina Rodzi”. Koszt pomocy i utrzymania jednej rodziny w Syrii wynosi 500 zł. Nasza parafia pragnie podjąć ten apel pomocy konkretnej wyznaczonej rodzinie - Lina Bally z Aleppo. W miarę możliwości również zachęcamy naszych parafian do indywidualnej deklaracji pomocy innym rodzinom z Aleppo. Takie ofiary będzie można składać do czerwca w kancelarii parafialnej.

 

3.W tym roku planujemy dokończenie renowacji witraży w prezbiterium. Pozostaje centralny witraż do renowacji. Za tydzień taca na ten cel.

 

4.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nowy nr Martyrii oraz kwartalnika Miłujcie się. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

5.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Apolonię Baranowską i + Tadeusza Matulewicza; pomódlmy się o spokój ich duszy…

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś20
Wczoraj17
W Tygodniu227
W Miesiacu668
Wszystkie39913