English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela wielkopostna 18 marca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  
18 marca 2018

 

1. W V niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

 

2. Wezwaniem do Ducha Świętego rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. prał. Zbigniewa Sobolewskiego, odpowiedzialnego za Dzieło Ad Gentes – pomoc polskim misjonarzom,  otaczamy gorącą modlitwą jego osobę. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.15, Msza św. dla studentów i osób pracujących jak w każdą niedzielę o g. 19.30. W kolejne dni rekolekcyjne nasze spotkania: poniedziałek, wtorek i środę msze św. o g. 7.00; 12.00 i  g. 18.00-  We wtorek spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych, w środę z rodzicami młodzieży bierzmowanej. Plan rekolekcji znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.  Postarajmy się zachęcić osoby nam bliskie do udziału w rekolekcjach. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian. Jednocześnie w poniedziałek i we wtorek rekolekcje szkolne.

 

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Za przyczyna św. opiekuna św. Rodziny będziemy zawierzać mężów i ojców św. Józefowi podczas każdej mszy św.

 

4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.30 – dzieci a o g. 17.15 – młodzież i dorośli.

 

5. Jak co roku zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w najbliższy piątek – rozpoczęcie o g. 19.00 na Pl. Jana Pawła II. Niech to nabożeństwo stanie się wyrazem naszej głębokiej wiary i umiłowania Krzyża. Nasza parafia niesie krzyż przy VII stacji. Również w piątek w naszej katedrze nabożeństwa Drogi Krzyżowej o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.15 dla dorosłych. Postarajmy się wziąć udział w tych nabożeństwach pasyjnych. W sobotę 24 marca o godz. 20.00 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku odbędzie Plenerowe Misterium Męki Pańskiej.

 

6. Za tydzień – Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Poświęcenie palm na każdej mszy św. - o g. 10.45 – procesja z palmami wokół katedry; o g. 11.00 – konkurs palm wykonanych przez dzieci. O g. 14.00 msza św. pod przewodnictwem J. E. ks. bp Jerzego, procesja wokół kościoła, a także Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez naszą młodzież. W taki sposób będziemy świętować Dzień Młodzieży. W tym dniu przeżyjemy peregrynacje relikwii św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży z racji 450 rocznicy Jego śmierci. Serdecznie zapraszamy młodzież z palmami. Liczymy na obecność szczególnie młodzieży bierzmowanej.

 

7. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. W naszej katedrze Noc Konfesjonałów - posługa sakramentalna wieczorem do północy w Wielki Piątek.

 

8. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece świąteczne Paschałki w cenie 6 zł.

Do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

9. W najbliższy poniedziałek wraz ze wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zapraszamy na wspólna adoracje o g. 17.00. Wszyscy jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, niech On napełnia nasze serca.

 

Droga Krzyża ulicami miasta

 

W piątek przed Niedzielą Palmową, 23 marca 2018 r., już tradycyjnie ulicami miasta przejdą wierni w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Duszpasterstwo Młodzieży Rejonu Ełckiego zapraszają wszystkich wiernych miasta Ełku do udziału w tym nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 1900 na Placu Jana Pawła II. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Plac Jana Pawła II, ul. Wojska Polskiego, Mickiewicza, Gdańska, Sikorskiego, Bahrkego, Grota Roweckiego, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa zakończy się Komunią Świętą, Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem pasterskim.     

Ogłoszenia duszpasterskie - IV niedziela wielkopostna - 11.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   

11 marca 2018

 

1.W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.15 dla młodzieży i dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o g.17.15.

 

2.Od następnej niedzieli 18 marca – rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi ks. prał Zbigniew Sobolewski. Otoczmy to dzieło modlitwą, prosząc w intencjach rekolekcjonisty, spowiedników i wszystkich uczestniczących w rekolekcjach. Cały program rekolekcji znajdziemy w gablotce parafialnej, na specjalnym plakacie oraz  na serwisie internetowym parafii. Postarajmy się zaprosić tych, którzy już zatracili kontakt z kościołem i dajmy im świadectwo, że Chrystus jest jedyna drogą miłości, prawdy i życia. Serdecznie zapraszamy.

 

3.  Rycerze Columba zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 16 marca. To nocna wędrówka i rozważanie Misterium Męki Pańskiej na odcinku 40 km symbolizujących 40 dni wielkiego postu. Rozpoczęcie o g. 21.00 w Parafii św. Tomasza Ap. Zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.

 

4.Inauguracja obchodów Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry rozpoczyna się dzisiaj;  g. 13.00 – transmisją na żywo w TVP POLONIA mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego. Zapraszamy do duchowej łączności przez telewizję.

 

5.Wielkopostna Jutrznia – poranna modlitwa kościoła ze wspólnota Drogi Neokatechumenalnej, zapraszam serdecznie na poranne Laudesy od poniedziałku do piątku o g. 5.45. Z pewnością pomoże nam to przeżyć ten Wielki Post, jako czas naszego nawrócenia.

 

6.W niedziele 18 marca społeczność szkoły gimnazjalnej nr 1, po mszy św. o g. 9.45 i 11.00 będą rozprowadzać palmy i inne świąteczne dekoracje, wykonane przez uczniów. Dochód w całości przeznaczony będzie na leczenie chorej Zosi.

 

7.Jak co roku uczestniczymy w akcji Caritas przy rozprowadzaniu świec wielkanocnych tzw. Paschałków. Cena świecy 6 zł. Przy wyjściu, Martyria i Dialog – biuletyn parafialny.

 

8.W tym tyg. pożegnaliśmy : Ś.P. + Krystynę Wysocką, pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela wielkopostna 04 marca 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IIINIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 marca 2018

 

1.W imieniu wspólnoty WSD dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby tej uczelni.

 

2.Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o g. 16.30 – dzieci, o g. 17.15 młodzież i dorośli; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o g. 17.15.

 

3.W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.

 

4.Tydzień temu zebraliśmy na  tacę 2500 zł na planowane prace remontowe przy katedrze. Dotyczyć będą remontu szprosów witrażowych od strony zewnętrznej prezbiterium, oczyszczenie elewacji świątyni oraz położenie blachy miedzianej na przyporach od strony wschodniej.

 

 5.Zachęcamy do lektury nowego marcowego nr Martyrii. Ks. diakon przy wyjściu z katedry będzie rozprowadzał czasopismo alumnów naszego Seminarium – Głos serca. W biuletynie parafialnym Dialog został umieszczony plan rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się za dwa tygodnie, warto ten biuletyn zabrać ze sobą do domu.

 

6.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. + Jadwigę Bauer – pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.

 

Plan rekolekcji wielkopostnych 18-21 marca 2018 r.

KATEDRALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

18-19-20-21 marzec 2018 r.

 

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

 

rekolekcjonista – ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski  dyrektor Dzieła Pomocy Ad Gentes- jednej z agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. 

 

18 marca – Niedziela – rozpoczęcie

- g. 6.40 – Godzinki

- g. 7.00 - rozpoczęcie;

- g. 8.30(z udziałem bierzmowanych);

- g. 9.45;

- g. 11.00( z udziałem dzieci);

- g. 12.15;

- g. 17.15 – Gorzkie Żale – kazanie pasyjne;

- g. 18.00;

- g. 19.30 – dla studentów i osób pracujących

 

             19 marca – uroczystość św. Józefa – poniedziałek

 

- g. 7.00; - 12.00; - 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; - 17.30 – różaniec; - 18.00 – msza św. ogólna

 

                   20 marca – wtorek

 

- g. 7.00; - 12.00; 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; - 17.30 – różaniec;- 18.00 – msza św. ogólna (po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych)

 

           21 marca – środa – zakończenie rek.

 

- g. 7.00; - 12.00; - 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; - 17.30 – różaniec; 16.30 (z udziałem dzieci); 18.00 – msza św. ogólna (po wieczornej mszy św. spotkanie z rodzicami bierzmowanych)

 

Rekolekcje szkolne: - 19 marca – poniedziałek

- g. 8.15 – Droga Krzyżowa (katedra) - Szkoła Podstawowa nr 2

- g. 8.30 – Droga Krzyżowa (Pl. Jana Pawła II) – Gimnazjum nr 1

- g. 9.30 – nabożeństwo pokutne i spowiedź dla Gimnazjum nr 1 (katedra)

 

20 marca – wtorek

 - g. 8.15 msza św. - SP 2 – I grupa dzieci (0-III kl.)

- g. 9.15 msza św. - Gimnazjum nr 1

- g. 10.45 msza św. - SP 2 – II grupa dzieci(IV-VII kl.)

 

 

Ogłoszenia II niedziela Wielkiego Postu - Ad Gentes - 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IINIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              
25 lutego 2018

 

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie otaczamy modlitwą dzieła misyjne Kościoła, a szczególnie blisko 2040 misjonarzy z Polski, którzy pracują w 100 krajach świata. Poprzez służbę ubogim i potrzebującym są świadkami miłosierdzia Bożego.Przy wyjściu możemy wesprzeć dzieło misjonarzy polskich składając ofiary do tzw. puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Za tydzień taca na WSD.

 

2.W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na mszy św. o g. 18.00 będziemy pamiętać o naszych niezłomnych bohaterach.

 

3.Zapraszamy na Gorzkie Żale – dziś o g. 17.15 z kazaniem pasyjnym; w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o g. 16.30 i spowiedź pierwszopiątkowa podczas tego nabożeństwa. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. Kolejny Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie w piątek, rozpoczęcie mszą św. o g. 18.00.W tym dniu kapłani odwiedzą chorych w ich domach z posługą sakramentalną.

 

4.W I sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo I sobotnie o g. 7.00. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

 

5.W tym roku planujemy remont szprosów (ram) okiennych witraży w prezbiterium od strony zewnętrznej oraz oczyszczenie elewacji i pokrycie przypór blachą miedziana od strony wschodniej świątyni. Troska o Dom Boży jest wyrazem naszej wiary. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które będziemy zbierać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na ten cel, remontu katedry.

 

6.Wielkim dziełem okresu Wielkiego Postu są czyny miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Jałmużna wielkopostna, którą możemy składać do skarbony św. Antoniego będzie przeznaczona na pomoc Rodzinom w Syrii w Aleppo. Przez cały Wielki Post możemy podjąć się tego dzieła, poprzez które stajemy się wrażliwi na drugiego człowieka dotkniętego Krzyżem cierpienia i wojny.

 

7.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Jerzy Kacprzyk, +Tadeusz Kropiewnicki, +Alina Strzecka – pomódlmy się o spokój ich duszy….

 

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - INIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   
18 lutego 2018

 

1.Za tydzień – II niedziela Wielkiego Postu, dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

Tradycyjnie do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

2.Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o g.17.15, dzieci o g. 16.30. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17.15. Niech rozważanie Męki Pańskiej, będzie duchowym przygotowaniem do Wielkanocy.

 

3.Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 18 do 21 marca.

 

4.W czwartek 22 lutego o g. 19.00 w sali konferencyjnej Kurii Biskupiej, odbędzie się spotkanie z cyklu "Przystanek Historia" poświęcony Polskiemu Państwu Podziemnemu 1939-1945. Podczas spotkania będzie wyemitowany film w reż. Andrzeja Sapija.
„Przystanek Historia”jest działaniem edukacyjno-historycznym IPN. Wstęp wolny.

 

5. Comiesięczne spotkanie członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w każdy III poniedziałek miesiąca- o g. 17.00 adoracja, następnie włączamy się w modlitwę różańcową i msza św. wotywna do Ducha Świętego o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Dzieła i osoby zainteresowane tą formą modlitwy.

 

6.Od dzisiejszej I Niedzieli Wielkiego Postu, będzie wydawany co tydzień Biuletyn Parafialny Dialog, w którym znajdziemy bieżące informacje duszpasterskie. Zachęcamy do życzliwego zainteresowania się tym wydaniem, Przy wyjściu z kościoła możemy go zabrać do domów.

 

 

 

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś13
Wczoraj70
W Tygodniu221
W Miesiacu1023
Wszystkie52511