Ogłoszenia duszpasterski na IV Niedzielę Adwentu - 22 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu

1. Jutro w naszej katedrze odbędzie się „Noc Konfesjonałów”. Wszyscy, którzy chcieliby pojednać się z Bogiem przed nadchodzącymi Świętami są bardzo serdecznie zaproszeni. Początek o godz. 19,30, gdy rozpocznie się Nabożeństwo Pokutne, a następnie okazja do adoracji Pana Jezusa i spowiedzi do godziny 23,00.

2. Ełcki Caritas organizuje dzisiaj Wigilie dla osób samotnych i chorych w budynku kurii biskupiej o godz. 14,00.

3. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do głębokiego przeżycia tego dnia, co znajduje swoje uzewnętrznienie poprzez całodzienny post aż do wieczerzy wigilijnej, którą spożywamy w gronie rodzinnym. Niech te wigilijne spotkania rozpoczną się od wspólnej lektury Słowa Bożego opowiadającego o Bożym Narodzeniu i od modlitwy. W łamanym opłatku możemy przełamać wszelkie złe rzeczy, które w minionym roku się zdarzyły i zjednoczyć na nowo. Pamiętajmy w tym dniu o samotnych sąsiadach, których warto zaprosić do siebie.

W tym dniu wieczornej mszy o godzinie 18,00 nie będzie.

4. O północy możemy wyruszyć w drogę razem z betlejemskimi pasterzami na pasterkę, którą będzie celebrował nasz ełcki pasterz, ks. Biskup Jerzy Mazur. Podzieli się on z nami Dobrą Nowiną o miłości Boga, który stał się człowiekiem. Przed pasterką od godz. 23,30 będziemy śpiewali kolędy w katedrze a po Mszy Świętej będziemy mogli w naszej rodzinie parafialnej podzielić się opłatkiem.

5. Msze Święty w pierwszy i drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę: godz. 7,00; 8,30; 9,45; 11,00; 12,15 (chrzty) i 18,00. W czasie świąt nie będzie mszy o godz. 19,30.

6. W sobotę 28 grudnia będziemy wspominali Świętych Młodzianków zamordowanych na rozkaz króla Heroda. W tym dniu organizowany jest w  naszym mieście marsz milczenia w obronie życia dzieci nienarodzonych. Rozpocznie się o godz. 17,15 w kościele Serca Pana Jezusa, a następnie nastąpi przemarsz do katedry i o godz. 18,00 zacznie się Msza Święta z intencją modlitwy za wszystkich, którym brakuje odwagi aby bardziej radykalnie stanąć po stronie tych, którzy sami obronić się nie mogą.

7. W niedzielę Świętej Rodziny - 29 stycznia, będziemy Bogu dziękować za wszystkie rodziny w naszej wspólnocie parafialnej, szczególnie za tych, którzy obchodzą swoje jubileusze małżeńskie. Dlatego na mszę o godz. 12,15 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy obchodzą w tym roku 25 - lecie i 50 - lecie swoich małżeństw, aby uroczyście odnowili swoje małżeńskie śluby. Pary, który by chciały uczestniczyć w tym wydarzeniu proszę o zgłoszenie do kancelarii lub zakrystii.

8. Po mszy o godz. 12,15 spotkanie modlitewne i opłatkowe dla Kół Różańcowych. W związku z tym, że jest to ostatnia niedziela miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację organów.