Ogłoszenia duszpasterski na III Niedzielę Adwentu - 15 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019

1. Nasza Diecezja przeżywa radość z racji na to, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Adriana Józefa Galbasa, prowincjała księży Pallotynów w Poznaniu, Biskupem Pomocniczym Diecezji Ełckiej. Składamy ks. Biskupowi nominatowi najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, miłości Bożej i opieki Matki Bożej Fatimskiej, naszej Patronki. Nowy ks. Biskup urodził się 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. Został wyświęcony na kapłana w 1994 roku. Pełnił różne funkcje na swojej drodze kapłańskiej. Był wikariuszem w parafii w Łodzi, przełożonym w Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie, proboszczem w parafii pallotyńskiej w Poznaniu, a w ostatnich latach przełożonym Księży Pallotynów prowincji poznańskiej.

2.Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe. Cieszymy sie obecnością księdza Wojciecha Luto, które je prowadzi. Wszystkich serdecznie prosimy o modlitwę za nasza wspólnotę przeżywającą czas rekolekcji. Bardzo chcemy zaprosić wszystkich do uczestnictwa i przygotowania swojego serca na przyjście Jezusa poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty.

3. Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek jest następujący. Msze święte o 7,00, 12,00, 16,30 i 18,00. Roraty w poniedziałek odbędą się po południu o godz. 16,30. Zapraszamy na tą mszę wszystkie dzieci z klas podstawowych. W ostatnim dniu rekolekcji ofiary składane podczas mszy świętych będą przeznaczone na potrzeby księdza rekolekcjonisty.

4. Młodzież z KSM-u podobnie jak tydzień temu przed świątynią rozprowadza sianko na stół wigilijny i pierniczki. Serdecznie zapraszamy również do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas. Opłatki można odbierać w zakrystii bądź kancelarii. Ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w parafii Chrystusa Sługi na Konieczkach i wszystkich prosi o modlitwę.

5. Towarzystwo Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza Członków i sympatyków Oddziału Ełckiego na spotkanie opłatkowe w niedziele 22 grudnia po Mszy w naszej katedrze o godz. 9,45 w sali konferencyjnej Kurii Biskupiej. Jest także możliwość, dla chętnych wolontariuszy, włączenia się w grono osób, modlitewne i wspomagające.

6. We wtorek po mszy wieczornej modlitwa wstawiennicza w sali za kościołem. Prowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

7. Spotkania biblijne we wtorki w najbliższym czasie się nie odbędą.

8. Od poniedziałku rozpocznie się w naszej świątyni Nowenna przed Bożym Narodzeniem. Codziennie do 23 grudnia o 17,30 będziemy poprzez wspólną modlitwę i śpiew przygotowywać nasze serca na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus.