English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 31 niedzielę zwykłą - 03 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 31 niedziela w ciągu roku

03 listopada 2019

1. W miniony poniedziałek w naszej katedrze była sprawowana msza święta transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Chciałbym z serca podziękować wszystkim osobom, które się zaangażowały w liturgię, w przygotowania poczęstunku dla gości i wszystkim, którzy po prostu przyszli aby wspólnie się modlić. Obraz pełnej katedry poszedł w świat i wśród widzów spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dziękuję młodzieży z KSM-u i Oazy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szczególne podziękowania kieruję do Róż Różańcowych.

2. W kruchcie kościoła pojawiła się na nowo figura Chrystusa Frasobliwego. Została ona odnowiona przez naszą siostrę Dolores, której w imieniu nas wszystkich serdecznie dziękuję i gratuluję artystycznego talentu. Niestety już w kilka dni po postawieniu została lekko uszkodzona. Bardzo proszę o nie kładzenie tam żadnych obrazków i folderów. To nie jest punkt wystawowy.

3. W kinach w Polsce rozpoczęto projekcję filmu zatytułowanego „Nieplanowane” opowiadający o kobiecie ze Stanów Zjednoczonych, która kierowała przez szereg lat jedną z klinik aborcyjnych. Pewnego razu w jej życiu dokonała się radykalna przemiana. Film świetnie ukazuje mechanizm działania klinik aborcyjnych oraz dramaty ludzi decydujących się na aborcję, dokonujących jej, oraz obrońców życia. W Ełku w kinie ten film będzie można oglądać od 18 listopada. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Bardzo zachęcamy.

Ps. W naszym kościele są drzwi. Można je nie tylko otwierać ale i zamykać. Ze względu na chłód proszę pamiętać o funkcji zamykania.

4. Od niedzieli w parafii św. Rafała na Barankach będzie gościł Ojciec Dominik Chmielewski - Salezjanin, znany w całej Polsce rekolekcjonista, autor wielu książek oraz znawca tematyki relacji damsko-męskich. Do wtorku o godz. 19 będzie prowadził prelekcję w kościele księży Salezjanów. Jest założycielem grupy Wojownicy Maryi.

5. Wypominki codziennie o godz. 17,30. Msza święta składkowa o godz. 18,00.

6. Dziękuję za ofiary zebrane na rzecz renowacji organów. Zostało zebrane 4100 zł. Z serca dziękuje w swoim imieniu i innych kapłanów posługujących w naszej parafii za ofiary złożone przy okazji wypominek.

7. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka na rzecz chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Pomimo, że kamery nie pokazują już tak często dramatu, który tam się nieustannie rozgrywa, to niestety ciągle trwają tam prześladowania naszych braci w wierze. Kolebka chrześcijaństwa cały czas krwawi łzami mordowanych i torturowanych chrześcijan. Potrzebna im duchowa i materialna pomoc.

8. W najbliższy piątek będziemy odwiedzali chorych z Komunią Świętą.

9. W sobotę po wieczornej mszy świętej adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

10. W naszej parafii trwają katechezy nowej ewangelizacji skierowane do młodzieży i dorosłych, którzy chcą odnaleźć sens życia i sens wiary. W poniedziałki i czwartki o godz. 18,45. We wtorek zapraszam na spotkanie biblijne po mszy wieczornej.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś7
Wczoraj25
W Tygodniu67
W Miesiacu965
Wszystkie82823