English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 30 niedzielę zwykłą - 27 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła

27 października 2019

1. W poniedziałek w naszym kościele katedralnym na wieczornej Mszy świętej będziemy gościli wspólnotę Rodziny Radia Maryja oraz Koła Żywego Różańca. Msza święta będzie transmitowana poprzez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wcześniej o 16,30 odbędzie się spotkania Rodziny Radia Maryja oraz zelatorek i zelatorów Żywego Różańca z Ojcem Redemptorystą w budynku Kurii Biskupiej. Następnie od godz. 17,30 rozpocznie się transmisja z katedry. Przed mszą będzie przedstawiony spektakl zatytułowany „Zanieśmy światu Miłość” wyreżyserowany przez ks. Mariusza Pawlinę z udziałem około 100 aktorów z Gołdapi. Rozmowy niedokończone dotyczące misji i misjonarzy, z ich udziałem, rozpoczną się o 21,30 i będą nadawane z budynku seminaryjnego.

Różaniec w tym dniu zostanie odmówiony po koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00.

2. Bardzo bym prosił aby zgłosiło się kilku mężczyzn do pilnowania wozu transmisyjnego zarówno podczas transmisji jak i w nocy.

3. Wspólnoty, które by chciały złożyć ofiary na rzecz Radia Maryja bądź na misje i być wyczytanymi podczas transmisji proszę o zgłaszanie się do ks. Jacka Uchana od godz. 16,00 w poniedziałek. Byłbym również bardzo wdzięczny gdyby znalazły się osoby, które by upiekły ciasta, którymi podjęlibyśmy i podziękowali grupie teatralnej z Gołdapi.

4. W czwartek w ostatni dzień października zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. O godz. 18,00 w katedrze będzie sprawowana Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza.

5. W piątek będziemy radośnie przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w katedrze o godzinie 7,00, 8,30, 9,45 i o 18,00. Modlitwy na cmentarzu głównym rozpoczynają się od 9,00, następnie msza o godz. 11,00. Na cmentarzu przy Murbecie modlitwy rozpoczynają się o 9,30 a msza o 10,00. Na cmentarzu w Bartoszach nie będzie sprawowana Eucharystia. Odbędzie sie natomiast procesja z modlitwami o godz. 11,00.

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień refleksji nad przemijaniem oraz czas głębokiej modlitwy za tych, którzy w czyśćcu oczekuję na pełnię zjednoczenia z Bogiem. Msza święta o 7,00 będzie sprawowana przez ks. Biskupa Ełckiego za zmarłych kapłanów. Następnie będzie dodatkowa msza święta o 15,30 oraz o 18,00. O godz. 17,30 modlitwa wypominkowa połączona z nieszporami za zmarłych, a potem o 18,00 msza święta składkowa.

            Przez pierwsze osiem dni listopada za nawiedzenie cmentarza oraz za modlitwę za zmarłych połączoną z modlitwą w intencjach Ojca Świętego możemy uzyskać każdego dnia odpust zupełny za jednego zmarłego.

 

7. W tych dniach nasze myśli biegną szczególnie w stronę naszych drogich zmarłych. Mamy wobec nich dług wdzięczności, który spłacamy naszą modlitwą. Wielu z nich na pewno jej potrzebuje. Zgodnie z naszym chrześcijańskim obyczajem czynimy to min. poprzez wypominki i ofiarę Mszy świętej. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu świątyni. Jedne są na intencje mszy świętej zbiorowej, która będzie sprawowana przez 30 dni, do końca listopada o godz. 18. Inne kartki to modlitwa w wypominkach przez cały listopad o godz. 17,30. Z tyłu kartek są wypisane ulice przynależące do naszej parafii. Prosimy o zaznaczenie ulicy przy której mieszka ofiarodawca, dzięki czemu będą Państwo wiedzieli kiedy i w jakim dniu będą odczytywane wasze wypominki. Kartki można przynosić do kancelarii lub składać w skrzynce przy ołtarzu Matki Bożej.

8. W związku z tym, że pierwszy piątek miesiąca przypada na Uroczystość Wszystkich Świętych odwiedziny chorych będziemy realizować w piątek 8 listopada.

9. Bardzo dziękuję za ofiary złożone do puszek w Dniu Papieskim. Zostało zebrane 1393 złote. Serdeczne podziękowanie wolontariuszom i katechetkom za przeprowadzenie zbiórki.

Dziękuję również serdecznie za datki złożone siostrom Benedyktynkom na rzecz misji świętych. Siostry zebrały ponad 5 tysięcy złotych. Również w ich imieniu składam wszystkim darczyńcom ogromne podziękowanie.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności w ostatnich dniach Bóg wezwał: Mirosława Boczkowskiego i Zbigniewa Gosiewskiego. Wieczny im pokój.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś7
Wczoraj25
W Tygodniu67
W Miesiacu965
Wszystkie82823