English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 29 niedzielę zwykłą - 20 października 2019

 

1. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny, szczególny czas refleksji nad dzieleniem się wiarą, która umacnia się wtedy gdy jest przekazywana. Jest to również czas modlitwy za tych, którzy opuścili swoje ojczyzny aby głosić Chrystusa tym, którzy są jeszcze daleko od Niego. Prosimy również o nowe powołania misyjne. Szczególnie módlmy się za ks. Arkadiusza Dardzińskiego, który z tej wspólnoty katedralnej został wezwany przez Boga do wyjazdu do Afryki.

2. Wczoraj odbył się II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Dziękujemy za całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację. Dziękuję młodzieży i dorosłym z różnych wspólnot. Wielkie podziękowanie księżom pracującym w naszej parafii za ich wkład w to wydarzenie.

3. W naszej wspólnocie parafialnej od dzisiaj rozpoczynają się katechezy nowej Ewangelizacji, prowadzone poprzez wspólnotę Neokatechumenatu. Dzisiaj Jezus w Ewangelii pyta: czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie? Pyta dzisiaj każdego z nas o naszą wiarę i o to, czy przyznaję się do Jezusa poza kościołem. Czy swoją wiarę traktuję jako fundament mojego życia, czy jedynie dodatek. Może Bóg poprzez różne rzeczy, które dzieją sie w twoim życiu chce ci coś ważnego powiedzieć. Chcemy w tych katechezach razem szukać odpowiedzi na istotne pytania naszego życia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych spotkaniach. Będą się odbywać w poniedziałki i czwartki o godz. 19,00 w kościele katedralnym.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę (27. 10.) po mszy o 11,00.

5. We wtorek spotkanie biblijne w salce ks. Foxa z tyłu plebanii, po mszy wieczornej. We wtorek również wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, patrona naszego miasta. Do wspólnej modlitwy za nasze miasto serdecznie zapraszamy na msze wieczorną.

6. Zbliża się listopad, w którym nasze myśli biegną szczególnie w stronę naszych drogich zmarłych. Mamy wobec nich dług wdzięczności, który spłacamy naszą modlitwą. Wielu z nich na pewno jej potrzebuje. Zgodnie z naszym chrześcijańskim obyczajem czynimy to min. poprzez wypominki i ofiarę Mszy świętej. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu świątyni. Jedne są na intencje mszy świętej zbiorowej, która będzie sprawowana przez 30 dni, do końca listopada o godz. 18. Inne kartki to modlitwa w wypominkach przez cały listopad o godz. 17,30. Z tyłu kartek są wypisane ulice przynależące do naszej parafii. Prosimy o zaznaczenie ulicy przy której mieszka ofiarodawca, dzięki czemu będą Państwo wiedzieli kiedy i w jakim dniu będą odczytywane wasze wypominki. Kartki można przynosić do kancelarii lub składać w skrzynce przy ołtarzu Matki Bożej.

7. W sobotę o godz. 15,00 w naszej katedrze rozpocznie się Marsz Świętych, które przejdzie przez miasto z katedry do parafii św. Jana Apostoła. Organizatorem jest Akcja Katolicka. Zachęcamy dzieci i rodziców aby przygotowali sobie stroje ulubionych świętych i wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu.

8. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszych organów. Po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Różańcowych.

9. W niektórych szkołach w Polsce są próby organizowania tzw. „Tęczowych piątków”, w czasie których zachęca się aby chłopcy przebierali się za dziewczynki, lub podejmuje się inne działania, które prowadzą do rozmycia różnic płciowych. Chcielibyśmy tylko uczulić rodziców na to, że mają realny wpływ na to co się dzieje w szkole, do której chodzi ich dziecko. Możecie sie sprzeciwić praktykom, które mogą w rezultacie prowadzić do zaburzeń tożsamości płciowej i skrzywdzić wasze dziecko.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś10
Wczoraj25
W Tygodniu70
W Miesiacu968
Wszystkie82826