Ogłoszenia duszpasterski na 28 niedzielę zwykłą - 13 października 2019

1. Obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Chcemy w tym dniu na nowo zaczerpnąć z duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II oraz naszymi ofiarami pomóc zdolnej młodzieży poprzez wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzisiejszych wyborów parlamentarnych oraz prosimy o wzięcie udziału w tym ważnym społecznie wydarzeniu.

3. Jutro dzień Edukacji Narodowej. Modlitwą chcemy ogarniać wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu Bożych łask i radości z wykonywanej pracy.

4.W dniu 16 października jest obchodzony Dzień Pamięci Dziecka Utraconego. Księża Salezjanie z parafii św. Rafała Kalinowskiego zapraszają na godz. 16 na mszę świętą za rodziców i rodziny, którzy utracili swoje dzieci. Po mszy odbędzie się pochówek dzieci, które odeszły do Boga przed swoim narodzeniem.

5. W sobotę odbędzie sie II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Jest to bardzo ważne wydarzenie, w którym powinniśmy w miarę możliwości uczestniczyć. Spotkania będą miały miejsce w dwóch świątyniach. Młodzież od godz. 9 w naszej katedrze, dorośli od 9,30 w kościele Ducha świętego. Będzie to wspaniała okazja spotkania misjonarzy, min. biskupa Ozgi z Kamerunu, oraz odkrywanie swojego miejsc w misyjnych zadaniach Kościoła. Msza o godz. 13,30. Zakończenie po godz. 15,00.

6. Można już zapisywać swoich zmarłych w modlitwie wypominek. Kartki są wyłożone z tyłu świątyni. Jedne są na intencje mszy świętej zbiorowej, która będzie sprawowana przez 30 dni, do końca listopada o godz. 18. Inne kartki to modlitwa w wypominkach przez cały listopad o godz. 17,30. Z tyłu kartek są wypisane ulice przynależące do naszej parafii. Prosimy o zaznaczenie ulicy przy której mieszka ofiarodawca, dzięki czemu będą Państwo wiedzieli kiedy i w jakim dniu będą odczytywane wasze wypominki. Można je przynoscić do kancelarii parafialnej, zakrystii, bądź też skłądać do skrzynk przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.

7. Przyszła niedziela, 20 października, to Niedziela Misyjna. Ofiary, które będziemy składać w tym dniu na tacę, są przeznaczone na rzecz misji. W tym dniu wspólnota Neokatechumenalna, będzie w czasie każdej mszy świętej dawać świadectwo wiary oraz zapraszać nas na rozpoczynające się katechezy neokatechumenalne. Na mszy będziemy również mieli okazję wysłuchać świadectwa sióstr zakonnych pracujących na misjach.