Pielgrzymka do Ziemi Świętej 24-31 stycznia 2020

WYLOT Z TEL AVIV      31.01 o godz. 06:10 - lądowanie 09:05

Lot izraelskimi liniami ElAl

1 DZIEŃ piątek 24.01.: WARSZAWA – TEL-AWIW
Wyjazd z Ełku wspólnie autokarem. Zbiórka na lotnisku i wylot z Warszawy do Tel-Awiwu. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Groty Mlecznej. Przyjazd do hotelu w Betlejem.

2 DZIEŃ sobota 25. 01.: BETLEJEM – JERYCHO - MORZE MARTWE
Betania. Przejazd do doliny Jordanu do miejsca Chrztu Pańskiego. Pustynia Judzka. Jerycho – najstarsze miasto świata i Góra Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym.

3 DZIEŃ niedziela 26.01.: JEROZOLIMA
Getsemani – Bazylika Agonii i Bazylika Wniebowzięcia NMP. Sanktuaria na Górze Oliwnej: kaplica Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Ain Karem – miejsce nawiedzenia św. Elżbiety i narodzin św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – pomnik ofiar Holocaustu.

4 DZIEŃ poniedziałek 27.01.: BETLEJEM – GALILEA
Góra Karmel, Góra Tabor - miejsce przemienienia. Nazaret – Bazylika Zwiastowania i miejsce życia św. Rodziny. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa. Nazaret- nocleg.

5 DZIEŃ wtorek 28.01.: GALILEA - BETLEJEM
Góra Błogosławieństw. Kafarnaum – dom św. Piotra i synagoga. Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Obiad z możliwością zasmakowania w rybie św. Piotra. Powrót do Betlejem.

6 DZIEŃ środa 29.01.: BETLEJEM - JEROZOLIMA
Syjon Chrześcijański: kościół św. Piotra In Gallicantu, Bazylika Zaśnięcia NMP. Wieczernik – miejsce ustanowienia kilku sakramentów. Grób króla Dawida. Cardo – ulica z czasów rzymskich. Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu. Widok na meczety Omara i alAqsa na placu świątynnym.

7 DZIEŃ czwartek 30. 01.: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM
Tradycyjny suk (bazar) orientalny z mnóstwem miejscowych wyrobów. Kościół św. Anny – tradycyjne miejsce narodzenia Maryi, obok sadzawka Betesda. Lithostrotos. Łuk Ecce Homo. Droga Krzyżowa i Bazylika Grobu Pańskiego.

8 DZIEŃ piątek 31.01.: BETLEJEM - WARSZAWA - EŁK

Przejazd autokarem na lotnisko „Ben Gurion” w Tel-Awiwie i przelot do Warszawy. WYLOT GODZ. 6,05. LĄDOWANIE 9,05 W WARSZAWIE NA OKĘCIU.

Koszt wyjazdu to 3400 zł, plus 70 dolarów płatnych na miejscu. W cenie jest już zwarty koszt transportu autokarem z Ełku do Warszawy i z powrotem.

Zgłoszenia do 15 października do ks. Marka Bednarskiego, tel. 604226028

CENA ZAWIERA:

Przelot lotem rejsowym ElAl

Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)

7 noclegów – Hotel 4**** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 180 USD);

śniadania, obiadokolacje

Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

Przewodnik w jęz. polskim

Wstępy do płatnych obiektów