English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 23 niedzielę zwykłą - 08 września 2019

 

1. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W całej Polsce w tym dniu odbędzie się akcja duszpasterska zatytułowana „Cała Polska pod Krzyżem”. Organizatorzy tego wydarzenia chcą zgromadzić Polaków pod znakiem krzyża w Włocławku w celu modlitwy przebłagalnej za wszelkie profanacje dokonane w ostatnim czasie, za ośmieszanie wartości chrześcijańskich i antychrześcijańskie ideologie. Nasza Diecezja i parafia także włącza się w tą inicjatywę. Zapraszam wszystkich w sobotę na godz. 15,00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową, na godz. 18,00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, a po Mszy wieczornej na Adorację Krzyża Świętego.

2. Zapraszamy młodzież klas ósmych na spotkanie organizacyjne odnośnie sakramentu bierzmowania. Spotkanie w środę 11 września o godz. 18,45 w salce parafialnej.

3. Dzieci klas trzecich chcące się przygotowywać do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę 15 września na mszę o godz. 11 a po mszy na spotkanie w salce parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy również na mszę o godz. 11 dzieci klas pierwszych. Proszę aby przyniosły swoje tornistry do kościoła. Chcemy te narzędzia ich szkolnej pracy pobłogosławić i poświęcić.

5. Młodzież szukającą ciekawych ludzi, sensu w życiu oraz osobistej więzi z Jezusem zapraszamy na spotkania KSM-u w piątki po mszy wieczornej.

6. Wielu z nas nie czyta Pisma Świętego, albo często nie rozumie tego co czyta lub słyszy w kościele. Dlatego osoby chcące poznać lepiej Pismo Święte i szukające drogi do Pana Boga poprzez Jego Słowo zapraszam na spotkania Kręgu Biblijnego. Jest to nowa inicjatywa w naszej parafii. Chciałbym aby przy katedrze miały miejsce Katedralne Wtorki Biblijne, w czasie których razem będziemy szukać w Biblii wskazań na nasze życie, ale również przy pomocy wykładowców Pisma Świętego będziemy szukać głębszego przesłania Słowa Bożego. Spotkanie będą się odbywały co tydzień we wtorki po mszy wieczornej w salce parafialnej.

7. Na środę, po mszy wieczornej, zapraszamy na spotkanie osoby chcące śpiewać w chórze organizowanym przez nasza siostrę Gregorię. Bedzie nam bardzo miło kontynuować to co było, ubogacając się jednocześnie nowymi osobami i głosami. Katedra powinna rozbrzmiewać śpiewem chóralnym, który podkreśla piękno liturgii i świątyni.

8. Duszpasterze parafii pw. Królowej Apostołów w Ełku pragną zaprosić wszystkie małżeństwa na rekolekcje dla małżeństw w dniach 19-22. 09.Spotkania będą sie odbywać o godz. 18. Szczegóły na plakacie u wejścia.

9. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej organizowanej w naszej parafii w dniach 24-31 stycznia. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

10. Wczoraj w Pierwszą Sobotę miesiąca ks. Biskup poświęcił w kaplicy św. Jana Pawła II nowy klęcznik - relikwiarz. Jest to dzieło pana profesora Kućmy. Wykonany z szarego marmuru kararyjskiego i ozdobiony wyrzeźbioną stułą z herbem papieskim. Charakterystyczne wyżłobienia w miejscu na kolana przypominają o tym, że święty papież był człowiekiem zatopionym w modlitwie i zapraszają do wejścia w świat modlitwy przed nieustannie wystawionym w tej kaplicy Najśwętszym Sakramentem. Klęcznik nie jest wygładzonym i wyszlifowanym kamieniem, ale przypomina poprzez charakterystyczne rysy raczej skałę wysmaganą wiatrem, tak jakby sam był już wysmagany żarem i wichrem modlitwy. W klęczniku znajdziemy również relikwie krwi św. Jana Pawła II oraz jego białą piuskę. Ofiarodawcą relikwiarza jest ks. Biskup Jerzy Mazur, któremu cała wspólnota katedralna z serca za ten dar dziękuje.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś18
Wczoraj108
W Tygodniu644
W Miesiacu5036
Wszystkie90747