Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą

01 września 2019

1. W dniu dzisiejszym przywołujemy pamięć o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej, która wybuchła 80 lat temu. Dziękujemy Bogu za dar pokoju w naszej Ojczyźnie i prosimy o pokój na świecie. O godz. 14 dla upamiętnienia ofiar wojny rozlegnie się bicie dzwonów w całej naszej Diecezji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszej świątyni w poniedziałek o godzinie 8 rozpoczniemy go Mszą świętą w intencji uczniów oraz nauczycieli. Zarówno uczniom jak i pedagogom życzymy wiele radości z możliwości pogłębiania wiedzy oraz realizacji powołania nauczycielskiego. Nie wolno nam zapominać, że bycie nauczycielem to coś więcej niż zwykła wykonywanie zawodu, to troska o rozwój młodego człowieka w jego wymiarze intelektualnym jak i moralnym.

3. W życiu naszej wspólnoty parafialnej wracamy do porządku powakacyjnego. Kancelaria parafialne będzie czynna we wtorek w godzinach 8,00-10,00, czwartek i piątek w godzinach 16,00 - 18,00. W sobotę w godzinach 8,00-10,00.

4. W tym tygodniu obchodzimy I-szy Piątek i Sobotę miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. O godz. 16,30 spowiedź dzieci. Spowiedź dorosłych przed ranną i wieczorną Mszą świętą. W I sobotę o godz. 19,00 rozpoczynamy modlitwą różańcową Noc Fatimską. O godz. 20,00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30. Chcemy we wspólnej modlitwie polecać szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny. Na początku Mszy świętej Ks. Biskup Ełcki poświęci nowy relikwiarz papieski w kaplicy św. Jana Pawła II. Relikwiarz ma formę klęcznika wykutego w kamieniu z ornamentem stuły z papieskim herbem. W tym klęczniku znajdą się relikwie świętego papieża wraz z jego piuską.

5. W przyszłą niedzielę 8 września w Rajgrodzie odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za plony, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jerzego Mazura. Szczegóły na plakacie u wejścia do kościoła. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych diecezjalnych uroczystościach.

6.Za tydzień, w niedziele o godz. 19,00, w ełckim amfiteatrze odbędzie sie koncert chrześcijańskiej muzyki Gospel. Wystąpi pod stuosobowy chór oraz zespół dziecięcy. Zapraszamy do udziału.

7. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary na rzecz remontu naszych organów. Zostało zebrane 4010 zł. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękuję. Bóg zapłać!