English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 21 niedzielę zwykłą - 25 sierpnia 2019

1. Dzisiaj wyrusza piesza pielgrzymka do Grabnika. Początek na Placu Katedralnym o godz. 9,00. Uroczysta liturgia będzie sprawowana o godz. 13,00. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału i podjęcia pielgrzymiego trudu.

 

2. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie nowego księdza wikariusza, ks. Radosława Gulana oraz siostrę organistkę, siostrę Gregorię. Cieszymy się bardzo ich obecnością i życzymy obfitości Bożych darów w naszej parafii. Czujcie się tutaj jak w domu. Wszystkich też proszę o modlitwę za siostrę Gregorię i ks. Radosława.

 

3. Jutro w liturgii cześć oddajemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. O godz. 12,00 dodatkowa Msza święta.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc wrzesień upamiętniając 80 rocznicę wybuchu II-iej Wojny Światowej. Na mszy o godz. 12,15 będziemy modlić się za Ojczyznę oraz za ofiary tej strasznej wojny. Będziemy cieszyć się obecnością wojska oraz władz samorządowych. Po mszy nastąpi przemarsz do pomnika przy dawnym kinie Polonia.

 

5. Na piątek 30 sierpnia chciałbym zaprosić wszystkich liderów różnych wspólnot działających w naszej parafii. Chciałbym razem z wami przygotować plan działań w kolejnym roku duszpasterskim i poznać lepiej specyfikę danej wspólnoty, które są naszym bogactwem. Spotkanie w domu parafialnym po mszy o godz. 18,00.

 

6. W czwartek po mszy wieczornej 28 sierpnia o godz. 18,30 na spotkanie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Chcemy się spotkać w wspólnocie osób, z którymi się przygotowywali do przyjęcia tego sakramentu.

 

7. W święto Narodzin Matki Bożej 8 września odbędą się Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Jest to nie tylko dzień dziękczynienia za plony ale także za wszelkie dobro, które otrzymujemy od naszego Stwórcy. Szczegóły na plakacie u wejścia do świątyni.

 

8. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty, którzy duchowo bądź materialnie wspierają naszą parafię serdecznie dziękujemy. Dzisiaj szczególnie za ofiary złożone na rzecz remontu organów.

 

9. Do wieczności Pan Bóg wezwał panią Annę Kasztelan. Wieczny jej pokój.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś15
Wczoraj108
W Tygodniu641
W Miesiacu5033
Wszystkie90744