English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterski na 20 niedzielę zwykłą - 18 sierpnia 2019

1. W niedzielę 25 sierpnia, o godz. 9,00 wyruszy z Katedry Ełckiej piesza pielgrzymka do Grabnika. W Grabniku o godz. 13 będzie sprawowana Eucharystia za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej, patronki tamtejszej parafii. Zapraszamy do wzięcia udziału.

 

2. W poniedziałek 19 sierpnia w naszym kościele będziemy wspominać rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego. Jest to dzień wdzięczności Bogu i ludziom, którzy budowali tę świątynię, oraz modlitwa za żywą świątynię, którą tworzą mieszkańcy naszej wspólnoty diecezjalnej. Msze święte o 7,00 i 18,00. Mszy o godzinie 18 będzie przewodniczył ksiądz Kardynał Gerard Müller wraz z Księdzem Biskupem Ełckim. Serdecznie zapraszamy do przyjścia na wspólną modlitwę oraz wejście we wspólnotę modlitwy i wiary z Księdzem Kardynałem i naszym Ordynariuszem.

 

3. Od przyszłej niedzieli nastąpią zmiany pośród osób posługujących w naszej parafii. Siostra Aniela po 15 latach pracy jako organistka odchodzi do Borkowic w Diecezji Radomskiej, natomiast ks. Adrian po trzech latach pracy, odchodzi do parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku, gdzie będzie wikariuszem. Serdecznie dziękuję za pracę na rzecz naszej wspólnoty, za ich osobowości bogate w różne charyzmaty, i życzę w imieniu całej naszej społeczności obfitości Bożych darów w miejscach nowego posłania. Niewątpliwie droga Siostra Aniela i ksiądz Adrian odcisnęli piękne ślady w sercach wielu ludzi, którzy tutaj przybywają aby wielbić Boga. Za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać.

 

4. Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjnym numerem Martyrii oraz z naszym parafialnym biuletynem „Dialog”.

 

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na spłatę remontu naszych organów. Na grudzień jest zaplanowany koniec prac przy organach.

 

6. Za tydzień po mszy o godz. 12,15 zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca.

 

7. Do wieczności w minionym tygodniu Pan Bóg powołał śp. Helenę Kurczewską oraz Blankę Bielską. Wieczny odpoczynek...

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś14
Wczoraj108
W Tygodniu640
W Miesiacu5032
Wszystkie90743