English German Italian Polish Russian

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  18 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1. Rozpoczęliśmy sierpień - miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmijmy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski
o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Przez cały miesiąc w modlitwie różańcowej przed Mszą wieczorną będziemy prosić szczególnie o trzeźwość polskich rodzin i całego narodu.

 

2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami codziennie do 11 sierpnia, co można uczynić poprzez uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim w naszej Katedrze o godz. 21,00. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Zachęcamy  również  chętnych  do  dołączenia  do  grupy  na  ostatni etap.  Wyjazd   autokarem  10  sierpnia  o  godz.  22.00.  Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

3. Od dziś zaczynamy w naszej parafii 40 godzinne nabożeństwo jako przygotowanie do odpustu Przemienienia Pańskiego. W poniedziałek i wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 12:00. Prosimy członków wspólnot naszej parafii o zapoznanie się z porządkiem adoracji.

Niedziela  - 4 sierpnia 2019 r.

 

7.00 – Msza św. z kazaniem

8.30 - Msza św. z kazaniem

9.45 – Msza św. z obrzędem wprowadzenia kanonicznego nowego proboszcza

11.00 - Msza św. z kazaniem

12.15 - Msza św. z kazaniem

13.30 – Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego - Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej

16.00 – Neokatechumenat

17.00 – Wspólnoty Żywego Różańca

18.00 – Msza św. z kazaniem (Domowy Kościół)

 

Poniedziałek 5 sierpnia 2019 r.

 

7.00 – Msza św. z kazaniem

8.00 - Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi

9.00 - Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej

10.00 – Wspólnota Krwi Chrystusa

11.00 – Neokatechumenat

12.00 – Msza św. z kazaniem

13.00 - Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

14.00 – Wspólnota modlitewna Medżugorska Królowej Pokoju

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego – Neokatechumenat

16.00 – Domowy Kościół

17.00 - Wspólnoty Żywego Różańca

18.00 – Msza Św. z kazaniem (KSM)

 

Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia (wtorek) po każdej mszy św. możliwość ofiarowania siebie, swoich najbliższych Panu Bogu obchodząc główny ołtarz z zapalona świeczką

 

 

We wtorek 6 sierpnia Msze św. o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. Po każdej mszy św. możliwość ofiarowania siebie, swoich najbliższych Panu Bogu poprzez modlitewny znak obchodzenia głównego ołtarza z zapalona świecą.

 

4. Za tydzień w niedzielę 11 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii grupę muzyczną „Siewców Lednickich” z Poznania. Zapraszamy na mszę św. o godz. 12:15 z ich oprawą muzyczną, a po mszy na krótki koncert.

 

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej, do nabycia wakacyjny nr Martyrii oraz „Księga Łask” – publikacja historyczna o naszym sanktuarium.

 

6. Dzisiaj na Mszy św. o 9.45 ks. Biskup Ełcki dokonał oficjalnego wprowadzenia na urząd proboszcza katedry ks. Marka Bednarskiego. Nowy proboszcz całą wspólnotę parafialną prosi o modlitwę w intencji gorliwego pełnienia woli Bożej i wszelkie łaski w posługiwaniu wspólnocie parafialnej św. Wojciecha.

 

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Grzegorza Radziwona, Pawła Kurza, Jana Jarosza, Jerzego Trębacza. Pomódlmy się radość nieba dla nich.

Wieczny odpoczynek…

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś14
Wczoraj108
W Tygodniu640
W Miesiacu5032
Wszystkie90743