Ogłoszenia XIII niedziela 30 czerwiec 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIIINIEDZIELA ZWYKŁA         30 czerwca 2019

1. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych dni.

2. Dzisiaj ostatnia Msza św. o g. 19.30. Msze św. o tej porze zostaną wznowione we wrześniu.

3. W I czwartek miesiąca Msza św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o g. 7.00; 15.30 i 18.00. W I piątek Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. XXVII Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, wyruszy 28 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe, odbędzie się dzisiaj w parafii Chrystusa Sługi po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły podane są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

5. W I sobotę zapraszamy na Noc Fatimską, jest to dzień poświęcony czci Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczęcie nabożeństwa o g. 19.00 różańcem fatimskim, następnie msza św., procesja z figura Pani Fatimskiej i adoracja do g. 22.30 – serdecznie zapraszamy naszych wiernych i gości wypoczywających w naszym mieście.

6. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

7. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone na renowacje organów katedralnych. Wsparciem prowadzonych prac renowacyjnych jest również pozycja książkowa o naszym sanktuarium. -  Księga Łask – jako cegiełka, zachęcamy do zapoznania się z tym opracowaniem.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : +Jana Łempickiego; + Adama Zapart. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,

·        6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.