XII niedziela 23 czerwiec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - XIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU         23 czerwca 2019

1.Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych nabożeństwach czerwcowych o g. 17.30 – następnie procesja eucharystyczna. W czwartek o g. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne na zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo wianków i kwiatów na Mszy św. wieczornej.

2.Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  W piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii duszpasterzy polecamy modlitwom. W tym dniu post nas nie obowiązuje.Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu – taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.Na czas wakacji kancelaria parafialna, jak co roku, będzie czynna we wtorek w g. od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00, a także w czwartek od g. 16.00 do 18.00. W przypadkach losowych, a także w nagłej potrzebie proszę kontaktować się bezpośrednio z duszpasterzami.

4.Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Pielgrzymka wyruszy 28 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w następną niedzielę w parafii Chrystusa Sługi o g. 18.00.

5.Za tydzień comiesięczna taca na renowację organów. Zachęcamy do nabycia pamiątkowej Księgi Łask z historią naszego sanktuarium – jest to cegiełka na  rzecz remontu organów katedralnych. Dzisiaj puszka na fundusz młodzieżowy naszej diecezji.

6.Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Zygmunta Sójkę, +Teresę Ślęzak,
+ Lucję Wiśniewską. Wieczny odpoczynek…

We wszystkich kościołach w naszej ojczyźnie dziś śpiewamy Suplikację, pieśń przebłagalną stanowiącą formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

·        29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.