Boze Ciało 20 czerwca 2019 r.

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA         20 czerwca 2019

1.Chrystus Pan, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. Dziękujmy, za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten dar, jakim jest obecność naszego Pana pośród nas. Główna Msza św. na Pl. św. Jana Pawła II o g. 11.00; następnie procesja do czterech ołtarzy. Nasz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Przez cały tydzień tzw.: Oktawa Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym o g. 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów.

2.Jutro nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, została udzielona dyspensa przez ks. bp ordynariusza.