Ogloszenia duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia - 02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE          2 czerwca 2019

1.Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o g. 17.30

2.W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz spowiedź pierwszopiątkowej, w tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

3.W piątek 7 czerwca sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży na Mszy św. o g. 18.00; spowiedź bierzmowanych, rodziców i świadków bierzmowania w czwartek o g. 19.00.

4.Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 – rocznica I Komunii św., spowiedź dzieci w I piątek, rozpoczęcie o g. 16.00.

5.Uroczyste obchody zesłania Ducha Św. będą miały miejsce w sanktuarium w Studzienicznej o g. 13.00 główna Msza św. transmitowana przez TV Polonia.

6.W tym tyg. szczególnie wspominamy pobyt Ojca św. JPII w naszym mięście. Zapraszamy na sympozjum na ten temat 5 czerwca – sala Bursztynowa Hotelu Rydzewski g.10.00. 6 czerwca otwarcie wystawy filatelistycznej o Ojcu św. w ECKu o g.18.00. Główne obchody XX-lecia pobyty JPII w Ełku w sobotę 8 czerwca. W tym dniu zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, rozpoczęcie o g. 15.30 przed kościołem Serca Jezusowego, następnie o g. 18.00 – koncert stypendystów Fundacji Nowego Tysiąclecia i uroczysta Msza św. o g. 19.00 przy pomniku św. Jana Pawła II. Dlatego w sobotę Mszy św. o g. 18.00 nie będzie. Serdecznie zapraszamy na wspólne dziękczynienie za osobę Ojca św.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr Martyrii, gdzie znajdziemy między innymi wspomnienia i zdjęcia z pobyty JPII w Ełku i w naszej diecezji. W Dialogu – wszystkie inf. duszpasterskie.

8.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Waldemar Feret, +Anna Ładna; + Wiesława Binka. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886),afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

·        5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

·        8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.