Ogloszenia duszpasterskie VI niedziela wielkanocna 26 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - VINIEDZIELA WIELKANOCY26 maja 2019

1.W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech N.M.P., wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

2.Dzisiaj wybory do Parlamentu Europejskiego, spełnijmy nasz obowiązek obywatelski idąc na wybory.

3.Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o g. 18.00.

4.W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w I sobotę miesiąca o g. 7.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli M.B. Fatimskiej w naszym sanktuarium Noc Fatimska – rozpoczęcie o g. 19.00- różaniec fatimski, następnie o g. 20.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Niepokalanej. W sobotę Dzień Dziecka – uroczysta Msza św. na Pl. Jana Pawła II o g. 11.00. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 – parafialny Dzień Dziecka. Zapraszamy.

5.Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont naszych katedralnych organów.

6.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Elżbietę Smolińską. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

·        31 V – święto Nawiedzenia NMP,

·        1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.