English German Italian Polish Russian

Ogłoszenie duszpasterskie - niedziela Dobrego Pasterza - 12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA WIELKANOCY

– DOBREGO PASTERZA- 12 maja 2019

 

1.Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Każdego dnia nabożeństwo majowe o g. 17.30 ofiarujemy w tej właśnie intencji.

 

2.Przypominamy o spotkaniach formacyjnych w grupach dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i wtorek w salach parafialnych.

 

3.Jutro, 13 maja przypada uroczystość M.B. Fatimskiej. Maryja w czasie swoich objawień wzywa nas do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników, Serdecznie zapraszamy - rozpoczęcie o g. 17.30 – nabożeństwem majowym, o g. 18.00 Msza św. odpustowa i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II i św. Dzieci Fatimskich, o g. 21.00 Apel Jasnogórski z modlitwą różańcową podczas której będziemy wynagradzać Bogu za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny i ludzką złośliwość. Nabożeństwa Nocy Fatimskiej 1 czerwca.

 

4.W następną niedzielę 19 maja o g. 12.15 – Msza św. jubileuszu 25 lat mojego kapłaństwa, na którą serdecznie zapraszam wszystkich parafian. Będę chciał wyrazić Panu Bogu wdzięczność za dar życia i powołania i za te lata pracy duszpasterskiej pośród was w naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

 

5.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Erykę Irenę Rzeplińską, +Helenę Szypulską: Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

 

·        16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś9
Wczoraj21
W Tygodniu140
W Miesiacu701
Wszystkie76706