Ogłoszenia - III niedziela wielkanocna - Niedziela Biblijna - 05 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA - IIINIEDZIELA WIELKANOCY – Niedziela Biblijna- 5 maja 2019

1.Rozpoczynający się Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Św. Przez cały Tydzień Biblijny zachęcamy do zagłębienia się w tekst fragmentu Pisma św., który możemy zabrać do domów. Przy wyjściu z kościoła młodzież z KSMu przekazuje wylosowany fragment Pisma św.

2.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje organów – 4070 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

3.W niedziele wielkanocne na Promenadzie nad jeziorem od g. 15.00 – do 17.00, odbywać się będą spotkania ewangelizacyjne. Zachęcamy do udziału we wspólnym śpiewie i modlitwie.

4.Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego, życząc bł. Bożego.

5.W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski, Msze św. o g. 7.00 i 18.00.

6.Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych o g. 17.30. W sobotę 11 maja zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia o g. 18.00, a następnie adoracja z Modlitwą o Uzdrowienia.

7.Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszej wspólnocie będziemy gościli katechistów z Drogi Neokatechumenalnej z Serbii, którzy podzielą się świadectwem ze swojej pracy ewangelizacyjnej.

8.W tym roku Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 26 maja. Próba dzieci we wtorki i czwartki o g. 16.00. Za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi I komunijnymi.

9.Kandydaci do sak. bierzmowania rozpoczynają bezpośredni czas przygotowania. W tym tyg. rozpoczynamy serię cotygodniowych spotkań formacyjne i tak w poniedziałki o g. 18.00 spotykają się grupy: św. Stanisława Kostki, św. Wojciecha, bł. Piotra Frassatiego, św. Nikodema, bł. Karoliny Kózkówny, św. Moniki; we wtorki o g. 18.00 grupy: św. Anny, św. Klary, św. Kingi, św. Katarzyny. Miejsca spotkań konkretnych grup z animatorami dostępne są na Facebooku, ewentualnie bezpośrednio u animatorów lub ks. Adriana.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy nowy nr Martyrii i biuletyn parafialny Dialog.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

·        8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.