Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKANOCY
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 kwietnia 2019

1.Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia (osiedle Konieczki) o g. 15.00 – Msza św. odpustowa, która odprawi ks. bp Józef Wysocki. Serdecznie zapraszamy.

2.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących .

3.We wtorek 30 kwietnia uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, naszej diecezji, parafii i katedry. Rozpoczęcie o g. 17.00. nieszporami w kościele NSJ, następnie procesja z relikwiami św. Wojciecha do katedry i Msza św. odpustowa o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach, a także prosimy o udział  w procesji poczt sztandarowych.

4.Od środy 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej
o g. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

5.W piątek 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O g. 9.45 – Msza św. w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Wojska; serdecznie zapraszamy. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tym razem w I czwartek.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś.P. + Wiesława Pieniążka: Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,

·        30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,

·        2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,

·        3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,

·        4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.