Ogłoszenia - Wielkanoc 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIAPAŃSKIEGO- 21 kwietnia 2019

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty, Noc Konfesjonałów przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych, niech ugasi wszelkie spory. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w II dzień Wielkanocny według porządku niedzielnego.

3. Dziś i jutro nie ma mszy św. o g. 19.30. Jutrzejsza taca przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL Jana Pawła II. Za tydzień taca na renowacje naszych organów.

4. W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na osiedlu Konieczki trwa nowenna przed niedzielną uroczystością Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia czuwanie modlitewne poszczególnych wspólnot i grup (informacje na plakatach w przedsionku kościoła). W sobotę spotkanie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa od g. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Ze względu na Oktawę Wielkanocy, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, diecezji i naszej katedry przeniesiona zostaje na dzień 30 kwietnia.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze życzenia: niech dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne ALLELUJA – Jezus żyje. Szczęść Boże.