Triduum Paschalne 2019

TRIDUUM PASCHALNE 2019 r.

Święte Triduum Paschalne – bez tej Tajemnicy Wiary trudno zrozumieć i przeżyć Zmartwychwstanie

WIELKI   CZWARTEK

g. 10.00Msza św. Krzyżma Świętego – z udziałem całego duchowieństwa diecezji i Liturgicznej Służby Ołtarza; poświecenie świętych olei;

g. 15.00Godzina Miłosierdzia

g. 18.00Msza św. Wieczerzy Pańskiej – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa; przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do g. 22.00; możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

WIELKI   PIĄTEK – czuwanie modlitewne wspólnot parafialnych w Ciemnicy

g. 9.00– modlitwa brewiarzowa tzw. Ciemna Jutrznia- prowadzona przez alumnów Seminarium.

g. 12.00 – Droga Krzyżowa(zapraszamy dzieci);

g. 15.00Godzina Miłosierdzia

g. 18.00- Gorzkich Żali (wspólny śpiew III części)–

g. 19.00- Liturgia Meki Pańskiej z adoracją Krzyża Świętego. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, Noc Konfesjonałów i adoracja do godz. 24.00. Dzieci I Komunijne otrzymują krzyże.

WIELKA SOBOTA

g. 9.00– modlitwa tzw. Ciemna Jutrznia; poświęcenie pokarmów (co godzina od g. 10.00 do 16.00); adoracja przy Grobie Pańskim przez cały dzień;

g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgicznego liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa.

g. 20.00- Liturgia Wigilii Paschalnejrozpocznie się o obrzędem poświęcenia ognia na zewnątrz katedry. Przynosimy ze sobą świece, (dzieci I Komunijne równie, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne). W tym dniu poświęcenie alb dla dzieci I Komunijnych. Na zakończenie Uroczystej Eucharystii procesja rezurekcyjna oznajmiająca Zmartwychwstanie Pańskie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC

g. 6.00 – Msza św.z procesja eucharystyczna wokół katedry; następna Msza św. o g. 8.30 i jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o g. 19.30.

W poniedziałek wielkanocny – - II Dzień Wielkanocy – Msze św. jak w każdą niedzielę.