English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej 14.04.19 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ         14 kwietnia 2019

 

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o g. 17.15.

 

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o g. 18.00 spotkanie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

3. Dla wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli skorzystać z Rekolekcji Wielkopostnych organizowane są w parafii NSJ, w dniach 16 i 17 kwietnia Rekolekcje Ostatniej Szansy - „W objęciach Miłosierdzia”. Poprowadzi je ks. Łukasz Bugała. Każdego dnia Msza św. o g. 19.00.

 

4. Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako ŚDM. Msza św. w naszej katedrze z udziałem młodzieży dzisiaj o g. 14.00. Następnie przedstawienie o bł. Piotrze Frassatim przygotowane przez młodzież z naszej parafii.

 

5. W Wielki Czwartek – o g. 10.00 - Msza św. z poświęceniem oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i  namaszczenia chorych. Msza św. krzyżma z udziałem całego duchowieństwa naszej diecezji i LSO. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy wieczorem o g. 18.00 Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia sak. Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą i czuwanie do g. 22.00. Porządek adoracji w Ciemnicy podany na plakacie.

 

6. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia – modlitwa brewiarzowa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 12.00. Koronka o g. 15.00, rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.  O g. 18.00 – zapraszamy na śpiew wszystkich części Gorzkich Żali. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o g. 19.00. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i czuwanie do północy. Noc Konfesjonałów z możliwością spowiedzi do g. 24.00.

 

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Pańskim. O g. 9.00 Ciemna Jutrznia. Zachęcamy do zachowania postu w tym dniu. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od g. 10.00 co godzinę do g. 16.00. Wielka Sobota Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

 

8. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o g. 20.00 Po obrzędach poświęcenia ognia,  wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem, zaśpiewamy ponownie radosne Alleluja. Wigilię Paschalną zakończymy procesją rezurekcyjną. Oznajmimy całemu światu, że Chrystusa rzeczywiście Zmartwychwstał. Wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, a także dzieci zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Uroczysta Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 z procesją eucharystyczną,  następnie Msze św. według porządku niedzielnego. Szczegółowy plan na stronie internetowej i na plakatach w przedsionku kościoła. W uczestnictwie w Triuduum Paschalnym szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne i rocznicowe, a także młodzież bierzmowaną.

 

9. Zachęcamy do nabycia świec baranków wielkanocnych, a także Martyrii.

 

10. Z naszej wspólnoty Bóg powołał do wieczności w tym tyg. : Ś.P. + Pawła Urbanowicza; + Wacławę Polilejko; +Teresę Domosławską… Wieczny odpoczynek…

 

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś12
Wczoraj37
W Tygodniu81
W Miesiacu1251
Wszystkie78554