Ogłoszenia duszpasterskie - Trzech Króli - 06 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - OBJAWIENIE PAŃSKIE –
Uroczystość Trzech Króli - 6 stycznia 2019

1.  W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dziś, przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, aby dobra nowina o zbawieniu dotarła do wszystkich narodów. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek.

2.Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na remont organów, zebraliśmy 3600 zł. Za tydzień taca na potrzeby WSD.

3.Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

4.Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli, przejdzie on ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomnikiem św. Jana Pawła II o g. 13.00 -serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

5.W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia – Msza św. o g. 18.00 i adoracja z modlitwa o uzdrowienie.

6.Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców (…) Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń, w biuletynie duszpasterskim Dialog oraz na stronie internetowej i na facebooku.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Martyria, nowy nr styczniowy, oraz Dialog – biuletyn parafialny.