English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki - 1 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI     
1 stycznia 2019

 

1.Panu  Bogu, do którego należy czas i wieczność, zawierzamy wszystkie nasze dobre plany i nadzieje nowego 2019 r. Idźmy w nowy czas z nadzieją i ufnością, jakie pielęgnowała w Niepokalanym Sercu Święta Boża Rodzicielka. Obfite błogosławieństwo niech stanie się udziałem całej naszej parafialnej wspólnoty.

 

2.W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu. 

 

3.Od jutra, rozpoczynamy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. Pragniemy poprzez modlitwę wypraszać każdej rodzinie błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, a w rozmowach z domownikami zwrócić uwagę na życie sakramentalne. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, świec, wody święconej. Przy okazji kolędy będą zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Ministranci towarzyszący kapłanowi zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy na stronie internetowej, facebooku i w gablocie w przedsionku kościoła.

 

4.W uroczystość Trzech Króli pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę. O g. 13.00 zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z pod pomnika św. Jana Pawła II.

 

5.W minionym roku 2018 w naszej parafii udzielono – 93 chrzty św., do I Komunii św. przystąpiło 112 dzieci; sak. bierzmowania przyjęło – 68 osób; sak. małżeństwa udzielono dla 34 par. Z naszej parafii odeszło do Pana Boga – 86 osoby. Mamy nadzieję, że kolejny czas dany nam przez Boga wykorzystamy dobrze w życiu duszpasterskim dla naszej formacji chrześcijańskiej.

 

6.Na progu Nowego Roku 2019 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne noworoczne życzenia.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś26
Wczoraj118
W Tygodniu26
W Miesiacu1090
Wszystkie69996