Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Świetej Rodziny - 30 .12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY-      30 grudnia 2018

1.Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2.Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o g. 18.00, podczas którego będziemy dziękować Panu Bogu za dar czasu i upraszać łaski na dni Nowego Roku.  O północy (g. 24.00) zostanie odprawiona na Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ta maryjna uroczystość należy do świąt nakazanych, zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4.W tym tyg. I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I piątek zapraszamy dzieci do spowiedzi comiesięcznej na g. 16.30. W tym dniu odwiedzimy chory z posługą sakramentalną. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP zapraszamy na sobotnią Mszę św. o g. 7.00.

5.W przyszłą niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego - Misyjny Dzień Dziecka. Błogosławieństwo kredy i kadzidła oraz poświecenie wody na wszystkich Mszach św. Taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, wyruszy o g. 13.00 z pod pomnika św. Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie dzieci z całymi rodzinami w tym uroczystym przemarszu, niech to będzie wyraz naszej wiary w Chrystusa dawcę nowego życia.

6. W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ś.P. Włodzimierz Ciach; + Witold Matysek + Wieczny odpoczynek…

7. Rozpoczynamy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafii. Pragniemy poprzez modlitwę wypraszać każdej rodzinie błogosławieństwo Boże na Nowy Rok, a w rozmowach z domownikami zwrócić uwagę na życie sakramentalne. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, świec, wody święconej, a także księgi Pisma św. Przy okazji kolędy będą zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Ministranci towarzyszący kapłanowi zbierają ofiary na swój fundusz ministrancki. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy na stronie internetowej parafii, facebooku i w gablocie w przedsionku kościoła. W okresie kolędowym następuje zmiana otwarcia kancelarii parafialnej i tak kancelaria będzie czynna tylko w godz. porannych: we wtorek, czwartek i piątek od g. 8.00 do 10.00. W losowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny, intencje mszalne możemy zamawiać w zakrystii.