Ogloszenia duszpasterskie IV niedziela adwentowa 23 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IVNIEDZIELA ADWENTU
      23 grudnia 2018 r.

1.Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o g. 6.45. Mszy św. wieczornej o g. 18.00 nie będzie. Jutro po koronce do Bożego Miłosierdzia kościół będzie zamknięty, do tej godz. możemy wziąć do swoich domów Światełko Betlejemskie.

2.Przed nami Wieczerza Wigilijna, niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia i przeprośmy za wszystko. Otoczmy modlitwą bliskich, którzy opuścili dom rodzinny i wyjechali na obczyznę. Pamięcią obejmijmy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Jest to sposobny czas, aby odwiedzić naszych bliskich na cmentarzu. Zachowajmy zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy stole dla przypadkowego przybysza, oraz zachowajmy tradycyjny post. Zrezygnujmy w Wigilięz napojów alkoholowych. Przed Pasterką czuwanie; wspólne kolędowanie od g. 23.00. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień Świąt według porządku niedzielnego.

3.W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

4. 28 grudniaw piątek, odbędzie się jak co roku Marsz Milczenia w Obronie Życia i Rodziny, Rozpoczęcie w parafii NSJ o g. 17.15, modlitwą przebłagalną, po której wyruszy procesja zapalonymi świecami, następnie Msza św. w katedrze o g. 18.00. Modlimy się w tym dniu w intencji przebłagalnej za grzechy popełnione przeciwko życiu.

5.W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic o g. 12.15.

6. U ministrantów możemy nabyć świece na stół wigilijny z akcji pomocy dzieciom, opłatki w zakrystii.

7.31 grudnia, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Natomiast o północy (g. 24.00) zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2019, serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:

·        26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,

·        27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,

·        28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.