Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentowa 02 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA ADWENTU  - 2 grudnia 2018 r.

1.Dziś rozpoczynamy Adwent, a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha ”.

2.Przez cały Adwent, „roraty”w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 6.45. Tak jak rok temu po „roratach” zapraszamy dzieci i młodzież na poranny poczęstunek przed zajęciami szkolnymi. Osób, które chciałyby przygotować ciasto i pomóc nam w organizacji porannego poczęstunku, prosimy o kontakt z ks. Adrianem. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów i prosimy rodziców, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed „roratami” Godzinki. W Adwencie poranna Jutrznia modlitwa prowadzona przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej o g. 6.00. Zapraszamy wszystkich wiernychdo licznego udziału.

3.Tydzień temu zebraliśmy na renowację organów 3200 zł; 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz zapomogowy dla parafii w potrzebie. W tym dniu o g. 18.00 poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych i spotkanie z rodzicami. Wieczorem Wieczór Uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie. Za tydzień, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, puszka na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach z posługa sakramentalną.

4.Zwyczajem lat ubiegłych, będą roznoszone opłatki po naszych domach, poprzez przedstawicieli z parafii z upoważnieniem od proboszcza. Przyjmijmy ten znak chleba pobłogosławiony i poświęcony z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na renowacje organów w naszej katedrze.

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, mamy do rozprowadzenia nowy grudniowy nr Martyri, oraz Dialog, a także zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie 6 zł i większe 12 zł, z akcji Wigilijnej Pomocy Dzieciom

6.Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w środę o 18:45 - grupa pw. św. Moniki, w piątek o 18.45 - grupa św. Stanisława Kostki.

7.W tym tyg. pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. +Wandę Ludwikowską; + Annę Waszkiewicz; pomódlmy się wspólnie o spokój jej duszy.