English German Italian Polish Russian

Ogloszenia duszpsterskie XXXIII niedziela 18.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXIIINIEDZIELA ZWYKŁA
W CIĄGU ROKU
- 18 listopada 2018

 

1.Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego przed Adwentem, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za tydzień taca na potrzeby naszej parafii, na renowację organów katedralnych.

 

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych -  wypominkami codziennie o g. 17.30.

 

3.W czwartek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W tym dniu otoczymy modlitwą wszystkich angażujących się w śpiew chóralny. Zarazem zapraszamy wszystkich śpiewających do włączenia się w chór katedralny przy naszej parafii. Spotkania chóru w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

 

4.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony przez Papieża Franciszka. Wychodząc na przeciw wezwaniu Ojca Świętego, Caritas zaplanowała akcję skierowaną do wszystkich osób potrzebujących. Odbędzie się ona dzisiaj w Parku Solidarności od 10.00 do 13.00. Każdy może przyjść, posilić się gorącą zupą, wypić herbatkę i otrzymać prezent na drogę. Wszystko to przygotowane zostanie przez Schronisko św. Ojca Pio i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas.

 

5.W całej Polsce organizowana jest akcja „Polak z sercem” podczas, której zbierane są produkty spożywcze z długim terminem ważności, a także środki czystości, dla polskiej młodzieży żyjącej na Ukrainie. W naszej parafii artykuły w/w będzie można składać do przygotowanego kosza przy ołtarzu MB Fatimskiej. Przez cały najbliższy tydzień istnieje możliwość złożenia artykułów również w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

 

6.24 listopada w sobotę Msza św. o g. 18.00, po niej modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez
ks. Krzysztofa Kralkę SAC – Moderatora Generalnego Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy.

 

7.Do nabycia Martyria – miedzy innymi ciekawy art. ks. Jarosława Dąbrowskiego – egzorcysty i możemy otrzymać biuletyn parafialny Dialog – składając dobrowolna ofiarę na to parafialne czasopismo.

 

 

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

 

·        21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

 

·        22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 

·        24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś28
Wczoraj21
W Tygodniu115
W Miesiacu1082
Wszystkie74032