Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI niedziela zwykla 04 listopada 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXINIEDZIELA ZWYKŁA
W CIĄGU ROKU    4 listopada 2018

1.Tydzień temu zebraliśmy na renowacje organów 3500 zł, składamy wszystkim Bóg zapłać.

2.Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

3.Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza lub grobu Ś.P. + ks. bp Edwarda i modlitwy za zmarłych. Codziennie wypominkach o g. 17.30, następnie Msza św. składkowa. Jutro o g. 11.30 Msza św. za zmarłych kanoników Kapituły Katedralnej i + ks. bp Edwarda.

4.Na drogach Niepodległej ku wolności, bardzo mocno zapisał się bł. ks. Jerzy, zapraszamy na prelekcje i film o życiu Kapelana Solidarności, dziś po Mszy św. o 12.15, spotkanie w Sali Kurii Biskupiej.

5.Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie Msza św. o g. 18.00 z okolicznościowym nabożeństwem; w piątek o g. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, a wieczorem Droga Krzyżowa ulicami miasta o g. 19.15 z Pl. Jana Pawła II; natomiast w sobotę na g. 12.00 zapraszamy na różaniec za Ojczyznę, a po wieczornej Mszy św. przejdziemy ze śpiewem pod pomnik Jana Pawła II i wspólne czuwanie patriotyczne o g. 19.30. Niech to będzie nasze dziękczynienie Bogu za dar wolności. W niedziele 11 listopada uroczysta Msza św. o g. 12.15, zapraszamy poczty sztandarowe, następnie odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta. Bądźmy razem we wspólnym dziękczynieniu.

6.Pożegnaliśmy w tym tygodniu : Ś.P.+ Wacławę Lewantowicz i + Jarosława Grajewskiego pomódlmy się o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

·        10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.