Ogłoszenia duszpasterskie - XXX niedziela zwykła 28.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         28 października 2018

1.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na renowację organów. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Kościół Prześladowany – chrześcijan w Pakistanie.

2.Kończy się październik. Jeszcze do środy  będziemy rozważać tajemnice różańcowe o g. 17.15, dzieci zapraszamy na ostatni różaniec we wtorek o g. 16.30.

3. 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej katedrze Msze św.: o g. 7.00; 8.30; 9.45 i 18.00. Wieczorem, o g. 17.30 - nieszpory żałobne na rozpoczęcie wypominek. Msze św. na cmentarzu w tym dniu: na nowej części za/Murbetem o g. 10.00, na cmentarzu w Bartoszachrozpoczęcie o g. 10.00; przy kaplicy cmentarnej (część najstarsza) Msza św. o g. 11.00, po niej procesja żałobna. Przez cały listopad wypominki w naszym kościele o g. 17.30, następnie Msza św. składkowa za zmarłych. Wypisane wypominki składamy do skarbony przy ołtarzu MB.

4.W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W Dzień Zaduszny– Msze św. o g. 7.00; 12.00 i 18.00. Niech nasza wspólna modlitwa wyraża nadzieję na życie wieczne naszych bliskich zmarłych i nas samych.

5.Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych;

za pobożne nawiedzenie cmentarza lub grobu Ś.P. + ks. bp Edwarda w Kryptach Biskupów w naszej katedrze. Warunkiem odpustu jest modlitwa w intencji zmarłych oraz stan łaski uświęcającej. W tych dniach będzie otwarta Krypta Biskupów Ełckich.

6.W naszej parafii odbywają się katechezy ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych; zachęcamy do udziału w każdy wtorek i piątek o g. 18.45 w naszym kościele.

7.W tym tyg. I piątek miesiąca – spowiedź dzieci o g. 16.30.  W I sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o g. 7.00.

8.Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 12.15 pragniemy uczcić rocznice męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności bł. ks. Jerzego; po Mszy św. wykład okolicznościowy i projekcja filmu „Jestem gotowy na wszystko” w sali Kurii Biskupiej. W imieniu Oddziału Zarządu Solidarności oraz Muzeum Histerycznego, serdecznie zapraszamy.

9.Dzisiaj o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszej katedrze, rozpocznie się Marsz ze Świętymi ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież; niech to będzie wyznanie wiary w Świętych obcowanie.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej nr Martyrii oraz kwartalnika Miłujcie się; u ministrantów Dialog.

W tym tygodniu patronujE nam:

·        4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).