Ogloszenia Niedziela Misyjna 21.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIXNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         21 października 2018

1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i nasze wsparcie poprzez ofiary do puszek na Kościół w Pakistanie.

2.W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o g. 17.15, dzieci we wtorek i czartek o g. 16.30.

3.Jutro obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, Patrona naszego miasta, zapraszamy na mszę św. o g. 18.00 z oddaniem czci relikwiom Wielkiego naszego rodaka.

4.Przez cały listopad wypominki i msza św. składkowa każdego dnia za naszych bliskich zmarłych. Otoczmy pamięcią modlitewną zmarłych poprzez wypominki, które możemy składać do skarbony przy ołtarzu MB.

5.Rozpoczynają się katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Spotkania we wtorki i piątki w naszej katedrze po mszy św. o g. 18.45.

6.Dziś spełniamy swój obywatelski obowiązek oddając głos Wyborach Samorządowych. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Za tydz. Comiesięczna taca na potrzeby parafii.

7.Zapraszamy młodzież do wspólnot przy naszej parafii. Spotkania OAZY w środę
o g. 18.00(mszą św., następnie spotkanie formacyjne) oraz KSM w każdy piątek o g. 18.00.

8.Akcja Katolicka zaprasza w niedziele 28.10. do uczestnictwa w procesji ku czci Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie w naszej katedrze o g. 15.00, następnie przemarsz ulicami miasta do parafii Królowej Ap.  Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamiali się z postacią ulubionego świętego, poprzez charakterystyczne elementy stroju lub ich atrybuty.

9.W tym tyg. pożegnaliśmy: Ś.P.+ Sławomira Stankiewicza; +Reginę Bacewicz; + Irenę Rydzewską; + Leokadię Żywulską – pomódlmy się o spokój ich duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.