Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Papieska 14 października 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVIIINIEDZIELA ZWYKŁA
W CIĄGU ROKU
       14 października 2018

1. Obchodzimy dziś 18. Dzień Papieski, we wtorek przypada 40 rocz. wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. W dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. Jutro 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, o g. 16.00 Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconychna cmentarzu komunalnym. Po mszy św. będzie podstawiony autokar, abyśmy mogli wspólnie uczestniczyć modlitwom na cmentarzu.

4. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny; taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.15; dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na g. 16.30.

6. W sobotę 19 października 34 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki patrona „Solidarności”.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominki i kartki na mszę św. składkową możemy składać do skarbony przy ołtarzu MB.

8. W sobotę młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z ks. asystentem pragnie zaprosić na obchody 20 rocznicy powstania KSM w naszej parafii. Rozpoczną sie one wspólną modlitwą różańcową o g. 17:15, następnie msza święta i wspólna agape.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P.: +Daniela Piotra Kasprzyk; +Henryka Grabowego;

+ ks. prał. Jana Tambora – kapłana archidiecezji warmińskiej, który w latach 1970-77 był wikariuszem w naszej parafii, pochowany został na cmentarzu komunalnym w Ełku;

10. U ministrantów Martyria nr październikowy i Dialog.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

·        16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

·        17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

·        18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

·        20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.