Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła 07 września 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVIINIEDZIELA W CIĄGU ROKU
         7 października 2018

1.Tydzień temu zebraliśmy na prace renowacyjne przy naszych organach - 4500 zł. Wszystkich ofiarodawców otaczamy wdzięczną modlitwą. Bóg zapłać.

2.Trwamy na modlitwie różańcowej. Na nowo odkryjmy różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach październikowych o g. 17.15. Dzieci spotykają się: we wtorki i czwartki o g. 16.30.

3.W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Główne uroczystości odbędą się o g. 15.00 –  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

4.Od dzisiejszej niedzieli w każdą niedzielę – dodatkowa Msza św. dla studentów i osób pracujących o g. 19.30.

5.W sobotę 13 października, w rocznicę ostatnich objawień fatimskich - zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie. Niech to będzie nasze dziękczynienie za dar obecności pośród nas Pani Fatimskiej w Wieczór Uwielbienia.

6. Zbliża się miesiąc listopad i nasza pamięć w modlitwie o zmarłych. Kartki na wypominki i na Mszę św. składkową są wyłożone z tyłu za ławkami i u ministrantów. Po wypisaniu, możemy je składać do skarbony przy ołtarzu MB lub w kancelarii.

7.Zapraszamy na spotkanie Oazy dzieci z klas od IV do VI i grupy młodzieżowej od kl. VII do III Gimnazjum w środę o g. 16.00.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia nowy nr miesięcznika diecezjalnego Martyria, oraz u ministrantów Dialog, biuletyn parafialny.

9.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Ś.P. + Franciszka Subocz, pomódlmy się wspólnie o spokój jego duszy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.