ogłoszenia duszpasterskie XXVI niedziela 30 wrzesień 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVINIEDZIELA  W CIĄGU ROKU

30 września

1.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na remont organów. Za tydzień będziemy gościć misjonarza z Boliwii pochodzącego z naszej diecezji i będzie można wesprzeć jego pracę misyjną.

2.Przed nami miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do codziennego rozważania tajemnic podczas nabożeństwa październikowego o g. 17.15; dzieci gromadzą się we wtorek i czwartek o g. 16.30. Za tydzień na Mszy św. o g. 11.00 – poświęcenie różańców dzieciom I Komunijnym.

3.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy od przyszłej niedzieli Msze św. dla studentów i osób pracujących o g. 19.30.

4.W I czwartek miesiąca przypada dzień imienin p. Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy św. o g. 15.30.

5.W I piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o g. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia szczególnie będziemy modlić się do Jezusa Miłosiernego. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalna.

6.W I sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy, serdecznie zapraszamy na ostatnią Noc Fatimską w tym roku; o g. 19.00 – różaniec fatimski, następnie Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej, nasze czuwanie zakończymy adoracją o g. 22.30.

8.S. Karmelitanki zapraszają na uroczystość ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus z uczczeniem relikwii świętej. Msza św. w klasztorze jutro o g. 17.00. Bliższe informacje na plakacie.

9.Uczniów kl. IV, V i VI szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania OAZY, która rozpoczyna swoją działalność w naszej parafii. Pierwsze spotkanie w środę 3. 10. po wieczornej Mszy św.

10.5.10 (I piątek miesiąca) po wieczornej Eucharystii o g. 18.45 wystąpi zespół Pryma pod kierunkiem p. Ewy Awramik. Koncert połączony będzie ze zbiórką funduszy na leczenie p. Dariusza Gruszyckiego, wieloletniego nauczyciela SP nr 1, a następnie Gimnazjum nr 1, zmagającego się z ciężką chorobą. Inicjatywę podjęli uczniowie i nauczyciele byłego Gimnazjum nr 1. Zapraszamy na koncert charytatywny.

11.Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

·        2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

·        4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

·        5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.