English German Italian Polish Russian

Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła 23 września 2018 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         23 września 2018

 

1.W imieniu wspólnoty WSD dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na potrzeby tej uczelni. Za tydzień comiesięczna taca na renowacje organów w naszej katedrze.

 

2.We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty przy naszej parafii oraz zapraszamy zalatorów Kół Różańcowych.

 

3.Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć zbiórkę na rzecz małego Andrzejka Walukiewicza, który choruje na zespół niedorozwoju lewej części serca. Potrzebuje leczenia i rehabilitacji, zakup leków. Okażmy dobre serce. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.


4.W najbliższy piątek 28 września o g. 18.00 – uroczysta Msza św. na zakończenie peregrynacji relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej; relikwie nawiedziły placówki lecznicze naszej diecezji; chcemy podziękować Bogu za święte życie tej wyjątkowej pielęgniarki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii błogosławionej.

 

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia wrześniowy nr Martyrii.

 

6.W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty : Ś.P. + Kazimierza Kulik i + Jana Lewandowskiego – pomódlmy się wspólnie o spokój ich duszy.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

 

·        28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

 

·        29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

 

 

 

 

 

Szczęść Boże!

Czcigodny Księże,

serdecznie proszę o przekazanie wiernym informacji i indywidualną zachętę potencjalnych kandydatów do Studium Małżeństwa i Rodziny Diecezji Ełckiej. Studium obejmować będzie  120 godzin zajęć, które odbywać się będą w soboty, średnio raz w miesiącu.

Ukończenie studium uprawnia – po uzyskaniu Misji Biskupa Ełckiego – do pracy w katolickich poradniach rodzinnych i zespołach interdyscyplinarnych przygotowujących narzeczonych do sakramentu małżeństwa.

Zajęcia rozpoczną się w sobotę, 6 października 2018 r. o g. 10.00 i odbywać się będą w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku (Plac Katedralny 1).

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 28 września 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  podają imię, nazwisko, parafię, adres zamieszkania, adres mailowy i numer kontaktowy. Zgłoszeń można również dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej: Ełk, Plac Katedralny 1; tel. 87 621-68-15. Na pierwsze spotkanie należy również dostarczyć zgodę proboszcza na udział w studium.

 

ODWIEDZIŁO NAS:

Dziś109
Wczoraj56
W Tygodniu330
W Miesiacu740
Wszystkie63215