OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

16 września 2018 r.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach
o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Zachęcamy do lektury miesięcznika Martyria, przy wyjściu z kościoła możemy nabyć ja u naszych ministrantów.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych
i wspólnych modlitwach.

4. Dnia 17 września, jutro przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Msza św. o g. 18.00 w tych intencjach, następnie udamy się pod pomnik Golgota Wschodu na Pl. Katedralnym, gdzie złożymy kwiaty. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe.

5. W dzień św. Stanisława Kostki patrona młodzieży 18 września, zachęcamy do udziału we Mszy św. o g. 18.00 ludzi młodych. W tym dniu będziemy gościć w naszej katedrze ks. abp Johna Barwa z Indii, który podzieli się świadectwem wiary z czasów prześladowań chrześcijan w Indiach, które miały miejsce 10 lat temu, a szczególnie opowie o Słudze Bożym, polskim misjonarzu Marianie Żelazko, kandydacie na ołtarze. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

6. W przyszłą niedziele po Mszy Św. o godz. 11:00, będzie miało miejsce spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do I Komunii Świętej.

7. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.