Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV niedziela 16 wrzesień 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIVNIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         16 września 2018

1.Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Zachęcamy do lektury miesięcznika Martyria, przy wyjściu z kościoła możemy nabyć ja u naszych ministrantów.

2.Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

3.Dnia 17 września, jutro przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Msza św. o g. 18.00 w tych intencjach, następnie udamy się pod pomnik Golgota Wschodu na Pl. Katedralnym, gdzie złożymy kwiaty. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe.

4.18 września w dzień św. Stanisława Kostki patrona młodzieży, zachęcamy do udziału we Mszy św. o g. 18.00 ludzi młodych. W tym dniu będziemy gościć w naszej katedrze ks. abp z Indii, który podzieli się świadectwem wiary z czasów prześladowań chrześcijan w Indiach, które miały miejsce 10 lat temu, a szczególnie opowie o Słudze Bożym, polskim misjonarzu Marianie Żelazko, kandydacie na ołtarze. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

5.Za tydzień taca na potrzeby WSD.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

·        20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

·        21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.