Ogłoszenia duszpasterskie XXIII niedziela zwykła - 09.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIIINIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU         9 września 2018

1.W piątek 14 września - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Po wieczornej Eucharystii czuwanie modlitewne i adoracje Krzyża. W tym dniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Będzie to spotkanie rozpoczynające formację do przyjęcia tego sakramentu. Młodzież  zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o g. 8.30, szczególnie uczniów III klas gimnazjalnych i kl. VIII. Spotkanie KSM w każdy piątek o g. 19.00.

2.Rodziców dzieci kl. III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej dziecka do niedzieli 23 września,(deklaracje dzieci otrzymują na katechezie lub w kancelarii), a także o dostarczenie świadectwa chrztu dziecka. Spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie po Mszy św. o g. 11.00.

3.ECK zaprasza na Koncert Muzyki Chrześcijańskiej w ramach Mazurskich Warsztatów Gospel. Dzisiaj g. 19.00 - amfiteatr ECKu.

4.Osoby, które chciałyby swoim śpiewem upiększać liturgie, zapraszamy na pierwsze spotkanie naszego chóru katedralnego w piątek po Mszy św. - g. 18.30.

5.Ministrantów, lektorów, oraz pragnących służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w każdą sobotę o g. 10.00. Zachęcamy uczniów kl. II i III do służby przy ołtarzu. W czartek spotkanie scholii dziecięcej o g. 16.45.

7. Za tydzień Msza św. o g. 9.45 na rozpoczęcie III Festynu Łowieckiego „Ełkowisko.

8.Dzisiaj nieszpory – wieczorna modlitwa kościoła o g. 17.30.

9.Organizowany jest wyjazd na STADION MŁODYCH. To 12-godz. spotkanie rekolekcyjne, które odbędzie się 06.10. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W spotkaniu weźmie udział kilkunastu prelegentów – świadków wiary, którzy podzielą się doświadczeniem swojej relacji z Bogiem. Słowo świadectwa skierują do obecnych tacy goście jak: ks. abp Grzegorz Ryś czy Darek Malejonek. Więcej informacji o wyjeździe u ks. Adriana.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – nowy, powakacyjny nr Martyrii, oraz możemy otrzymać biuletyn parafialny Dialog.